США звинуватили у розв'язуванні валютної війни проти решти світу

За рахунок знецінення долара Сполучені Штати домагаються поширення інфляції на світову економіку, пише Financial Times.

США розпочали валютну війну проти всього іншого світу у спробі вирішити свої економічні проблеми, пише британська газета Financial Times.

На думку експертів, валютна війна ведеться американцями за рахунок знецінення долара. За допомогою друкарського верстату США нібито шукають можливість нав'язати свою волю іншим країнам.

"Сполучені Штати домагаються поширення інфляції на світову економіку. І, судячи з усього, вони вийдуть переможцями з цієї боротьби, тому що володіють невичерпним ресурсом: Федеральна резервна система може віддрукувати стільки доларів, скільки забажає", - наголосила Financial Times.

Журналісти зауважили, що курс на знецінення долара призведе не тільки до значного скорочення зовнішнього державного боргу США, але і змусить такі країни як Китай підвищити обмінний курс своїх валют, щоб не допустити розвитку в національних економіках високої інфляції.

Газета цитує радника МВФ Олівера Бленчара, за словами якого "майбутнє фінансово-економічне коригування буде дуже важким процесом", в тому числі з причини небажання Вашингтона діяти спільно з іншими країнам. "Ми підійшли до складних часів", - зауважив Бленчар.

Азії наразі не вдається навіть за рахунок енергійних валютних інтервенцій стримати прискорене зростання обмінного курсу своїх національних валют щодо американського долара.

За підрахунками Financial Times, з 27 вересня по 11 жовтня поточного року Центробанки Індонезії, Малайзії, Таїланду, Тайваню і Південної Кореї "витратили спільно 28740 млн доларів на недопущення подорожчання своїх валют".

Протягом минулого серпня-вересня Центральний банк Японії "викинув зі своїх резервів на ринки близько 25 млрд доларів на утримання курсу ієни щодо долара".

Проте всі ці зусилля виявилися марними. Попри вжиті заходи, зростання обмінного курсу валют країн Азії щодо долара триває.

Так, південнокорейський вон подорожчав у вересні в порівнянні з доларом на 5,4%, тайський бат - на 4,3%. Курс китайського юаня виріс з початку минулого місяця на 2% щодо американської валюти.

Як пояснили експерти, підвищення обмінних курсів валют азіатських країн веде до подорожчання їхнього експорту і падіння конкурентоспроможності вироблених ними товарів.

Нездатність азіатських країн стримати зростання обмінного курсу своїх валют щодо долара призведе до того, що найближчим часом вони будуть змушені скоротити доларову складову своїх резервів на користь інших валют.

Читайте також:

Глава МВФ передрік початок "валютних війн" у світі

За сім років громадянство США отримали більше 260 тисяч китайців

Мільярдер Дональд Трамп збирається в президенти США

Падіння долара викликає спекуляції та затягує кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: