Стали відомі ціни на газ на 2010 рік

Ціна на газ становитиме 295-337 дол. за 1 тис. куб. м., а ставка транзиту становитиме 2,7-2,8 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км.

НАК "Нафтогаз України" прогнозує, що контрактна ціна природного газу, яка діятиме в 2010 році на кордоні Україна-Росія, становитиме 295-337 дол. за 1 тис. куб. м.

Про це повідомило джерело в уряді з посиланням на розрахунки, подані компанією в Мінекономіки і Мінпаливенерго.

Ціна імпортованого газу, відповідно до довгострокового контракту купівлі-продажу природного газу між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", визначається за формулою, залежно від рівнів ціни на нафтопродукти (мазут, газойль), які діяли на ринку протягом дев`яти місяців, які передували періоду визначення ціни на газ.

При цьому він нагадав, що, починаючи з 2010 року ставка транзиту газу територією України розраховуватиметься за формулою з урахуванням таких складових: тариф, який діяв у році, який безпосередньо передує даному року транспортування; паливна складова; відстань транспортування; рівень інфляції в Європейському Союзі.

Також джерело відзначило, що, відповідно до контракту про об`єми і умови транзиту природного газу територією України, ставка транзиту природного газу територією України в 2010 році, з урахуванням паливної складової газу, становитиме 2,7-2,8 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км.

Нагадаємо, в першому кварталі 2009 року ціна на газ для України становила 360 дол. за 1 тис. куб. м, у другому кварталі вона знизилася до 270,95 дол. за тис. куб. м, у третьому - до 198,34 дол. за тис. куб. м. У четвертому кварталі ціна на газ для України становить 208 дол. за тис. куб. м.

Згідно з довгостроковим газовим контрактом, підписаним ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України"19 січня п.р., ціна на газ на 2009 рік розраховується за європейською формулою ціни із знижувальним коефіцієнтом 0,8 (базова ціна – 450 дол. за тис. куб. м).

Відповідно до доповнень до контрактів від 24 листопада п.р., річна контрактна кількість газу на 2010 рік визначена в об`ємі 33,75 млрд куб. м.

Контракт на транзит передбачає збереження в 2009 році пільгової транзитної ставки 1,7 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. З 1 січня 2010 року ставка транзиту стане ринковою, і розраховуватиметься за загальноприйнятою європейською формулою.

Читайте також:

"Нафтогаз" і "Газпром" внесли зміни у контракт

"Газпром" назвав ціну на газ для України на наступний рік

В обмін на поступки Росія підвищить ціну на газ для України

Росія дозволила Україні купувати менше газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: