Стало відомо, коли Україна підпише мільярдну угоду з ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для підписання меморандуму в Україну прибуде представник Єврокомісії.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс 13-14 вересня прибуде до Києва, де візьме участь у підписанні меморандуму про надання Україні макрофінансової допомоги (MFA) у розмірі 1 млрд євро.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.

Зазначається, що під час візиту Домбровскіс зустрінеться з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, виконувачкою обов'язків міністра фінансів Оксаною Маркаровою, а також візьме участь у форумі Ялтинської європейської стратегії.

Як уточнив в коментарі ТСН.ua прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давид Стулік, підписання угоди відбудеться у п'ятницю, 14 вересня.

Нагадаємо, 26 червня Рада Європейського Союзу остаточно затвердила виділення Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги.

На сьогоднішній день Україна отримала за трьома попередніми програмами MFA кредитів на суму 2,81 мільярда євро з початку 2014 року: 1,61 мільярда євро були виділені у 2014-2015 роках в рамках двох попередніх програм MFA та 1,2 мільярда євро у 2015-2017 роках як частина третьої програми.

Наприкінці 2017 року Україна могла отримати третій транш третьої програми MFA у розмірі 600 млн євро, проте виконала лише 17 з 21 політичних зобов'язань. Чотири умови не були виконані до моменту закінчення терміну дії допомоги і Єврокомісія відмовилася виділяти зазначені кошти.

ВідеоЯкщо депутати не створять Антикорупційний суд на чесних засадах, МВФ відмовиться надавати кредити

Розгляд в другому читанні триває. Наступного тижня Верховна Рада матиме можливість ухвалити цей закон в цілому. Народні депутати уповільнюють процес, але цій новій політичній інституції бути. 5-7 червня закон має бути проголосований. Інакше Україна не отримає транш МВФ. Створення цього суду – це екзамен на наявність політичної волі у політичної еліти щодо боротьби з корупцією.

Якщо депутати не створять Антикорупційний суд на чесних засадах, МВФ відмовиться надавати кредити

Залиште свій коментар

Вибір редакції