Стало відомо, що і кому винна Україна за газ

Борг за газ, поставлений Україні компанією RosUkrEnergo, оцінюється в 2,25 млрд. доларів.

Про це повідомляє тижневик "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела в "Нафтогазі".

Саме цей борг "Нафтогазу", на думку експертів, міг стати підставою для заяви президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про український газовий борг у розмірі 2,4 млрд. дол.

За даними джерел газети, "Нафтогаз", заплативши 285 млн. дол. за спожитий у вересні газ, залишилася винним RosUkrEnergo за цей місяць близько 400 млн. дол.

За жовтень компанія ще не починала розраховуватися, тому до вересневого боргу додалося 798,6 млн. дол. жовтневого боргу. За листопад RosUkrEnergo вже виставило рахунок у розмірі 835 млн. дол., при цьому за невчасні розрахунки, що мали місце на початку поточного року, було нараховано штрафні санкції в розмірі 250 млн. дол.

Таким чином, загальна сума заборгованості становить 2,25 млрд. дол.

Газова конфорка
Veer
За даними ЗМІ, Україна винна "Газпрому" 2,25 млн. доларів
При цьому на сьогоднішній день в українські підземні сховища газу закачано близько 30 млрд. куб. м газу. З них, за даними джерел видання, "Нафтогазу" належать 17,2 млрд. куб. м, RosUkrEnergo — 11 млрд. куб. м, решта — власність приватних українських газовидобувників.

У разі можливих перебоїв із постачаннями російського газу ці запаси, на думку фахівців, будуть достатніми для забезпечення України газом впродовж найближчої зими з урахуванням спаду промислового виробництва в умовах світової економічної кризи.

Як повідомляв ТСН.ua, 20 листопада президент РФ Дмитро Мєдвєдєв доручив "Газпрому" "стягнути" з України борг за постачання газу, який начебто становить 2,4 млрд. дол. За словами Мєдвєдєва, це слід зробити "добровільно чи примусово".

В НАК "Нафтогаз України" заявили, що мають борги виключно перед компанією RosUkrEnergo, й сума цього боргу "з урахуванням усіх нюансів" становить близько 1,3 млрд. дол.

У зв`язку з цим прем`єр-міністр Юлія Тимошенко підкреслила, що це "не борги уряду України, а борги компанії RosUkrEnergo, які залишилися з попередніх періодів".

"Уряд України RosUkrEnergo нічого не винен", - сказала вона.

У свою чергу прес-секретар RosUkrEnergo Андрій Кнутов заявив, що борг НАК "Нафтогаз України" перед компанією становить 2,4 млрд. дол.

Тим часом, Віктор Ющенко дав уряду п`ять днів на вирішення питання з боргом за газ перед Росією.

Крім того, у "Газпромі" пригрозили перекрити Україні з Нового року газ у разі несплати боргу.

Також російський монополіст стверджує, що вже підготував документи для подання позову проти України до Міжнародного суду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: