Стало відомо, який середній розмір декретних виплат в Україні

Стало відомо, який середній розмір декретних виплат в Україні

Фото: pixabay.com

Упродовж 2020 року понад 42 тисячі українок, які працюють, перебували у декретній відпустці.

В Україні середній розмір допомоги щодо вагітності та пологів становить 34,4 тис. гривень. У 2020 році Фонд соціального страхування України профінансував 4,9 мільярда гривень для понад 42 тисяч українок, які працюють, що перебували у декретній відпустці упродовж минулого року.

Про це у середу, 27 січня, повідомляє пресслужба відомства.

"За оперативними підсумками минулого року, середній розмір декретної допомоги від ФССУ становить 34,4 тисячі гривень. Така допомога фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який видається від 30-го тижня вагітності", — йдеться у повідомленні.

Розмір допомоги обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Зазвичай, як зазначають у Фонді, вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

"Допомога щодо вагітності та пологів від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки та виплачується ФССУ від першого дня і до закінчення відповідної відпустки", — повідомляють у ФССУ.

Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менш ніж 6 місяців, розмір допомоги розраховується виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної зарплати.

Як отримати допомогу

  • Для отримання допомоги працівниця має передати роботодавцю свій листок непрацездатності.
  • На його підставі комісія з соцстрахування підприємства має упродовж не більш ніж 10 днів призначити допомогу, а роботодавець у строк не більш як 5 робочих днів оформити і подати заяву-розрахунок.

Як зазначається, саме від дати подання заяви-розрахунку роботодавцем до Фонду залежить дата фінансування матеріального забезпечення.

Нагадаємо, що у вівторок, 26 січня, до регіонів України почала надходити одноразова натуральна допомога за народження дитини — "пакунок малюка".

Декрет - не завада заробіткам: ТСН зібрала 10 популярних професій для новоспечених мам

Декрет - не завада заробіткам: ТСН зібрала 10 популярних професій для новоспечених мам

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Дата публікації
Перегляди
6780
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація