Stand-by: незважаючи на воєнний стан, у МВФ підтвердили готовність працювати з Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Порошенко поінформував МВФ про основні показники бюджету на 2019 рік.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард наголосила, що, попри запровадження воєнного стану, фонд продовжить співпрацю з Україною.

Про це йдеться у заяві Лагард від 28 листопада за підсумками телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком.

"Я мала конструктивну бесіду з президентом Порошенком сьогодні, ми обговорили стан очікуваної угоди stand-by.

Президент поінформував мене про основні показники бюджету на 2019 рік, який нещодавно був схвалений парламентом і наразі знаходиться на розгляді співробітників МВФ", - заявила  Лагард.

За її словами, попередня оцінка є задовільною, і очікується, що процес незабаром завершиться.

Ми також дослідили можливу технічну допомогу з боку МВФ, щоб зміцнити податкову адміністрацію та зробити податкову систему більш сприятливою для зростання, забезпечуючи при цьому боргову стійкість", - йдеться у заяві.

Фотогалерея "Три чіткі посили". Порошенко дав обіцянки МВФ та Світовому банку (4 фото)

"Всі попередні дії, як очікується, будуть завершені українськими органами влади до 10 грудня 2018 року, і найближчим часом буде скликано засідання Виконавчого ради для обговорення угоди stand-by", - зауважила директор-розпорядник МВФ.

Лагард додала, що під час розмови з Порошенком вони "підтвердили позитивні стосунки та співпрацю між Україною та МВФ".

ВідеоДо Києва прибуде місія МВФ, аби поновити переговори з урядом

Міжнародний валютний фонд поновить переговори з українським урядом уже у вересні. Місія МВФ має прибути до Києва менше ніж за місяць. Серед тем обговорення – продовження реформ і надання фінансової допомоги Україні. 

До Києва прибуде місія МВФ, аби поновити переговори з урядом

Нагадаємо, Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали. Також узгодили болюче питання про підвищення вартості газу для населення - новий тариф почав діяти від 1 листопада. Останньою основною вимого було ухвалення держбюджету на 2019 рік.

Водночас місія МВФ і влада України наприкінці жовтня досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і завершується в березні 2019-го.

Залиште свій коментар

Вибір редакції