Standard & Poor's погіршив прогноз російської економіки через санкції та вартість нафти

Динаміка розвитку основних бізнес-показників РФ буде негативною, вважають аналітики.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підтвердило довгостроковий рейтинг Російської Федерації щодо зобов'язань в іноземній валюті на рівні "BB+" зі збереженням "негативного" прогнозу. Короткостроковий рейтинг залишений на рівні "B", повідомляє Кorrespondent.net.

Аналітики очікують скорочення ВВП країни на 1,4% в поточному році і повернення економіки до помірного зростання в 2017 році. При цьому середні темпи підвищення реального ВВП в 2016-2019 роках складуть 0,5%. Прогноз ВВП на душу населення в поточному році залишено на рівні 7,7 тисячі.

Дефіцит держбюджету в поточному році прогнозується на рівні 4,4% ВВП, в 2016-2019 роках - близько 3,5% ВВП. Інфляція в РФ в цьому році, як очікується, складе 8,5%, в 2017-2019 роках сповільниться до 5,7%.

Агентство виходить з того, що в поточному році середня ціна нафти марки Brent складе $ 40 за барель, в 2017 році - $ 45 за барель і $ 50 за барель в 2018 році. Згідно з базовим сценарієм S&P, економічні санкції проти країни залишаться в силі в доступному для огляду майбутньому в умовах триваючого конфлікту в Україні.

"Негативний прогноз відображає нашу думку, що обмежений доступ до зовнішнього фінансування може вплинути на економічну активність в корпоративному і банківському секторі і чинити тиск на валютні резерви Росії. Ми можемо переглянути прогноз на "стабільний", якщо розшириться доступ на ринки, фінансова стабільність і перспективи економічного зростання покращаться сильніше, ніж ми очікуємо зараз, можливо через пом'якшення санкцій або зростання цін на нафту вище поточних оцінок", - наголошується в повідомленні Standard & Poor's.

Раніше Fitch Ratings також змінив прогноз економічного зростання для Росії в бік скорочення. Fitch виходить з того, що ціна на Brent (головний експортний товар Росії - ред) у 2016 році в середньому складе 35 доларів, а в 2017-му – 45 доларів за барель.

У березні міжнародне рейтингове агентство Moody's прийняло рішення відкликати рейтинги Росії за національною шкалою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: