Старі гривні та 25 копійок відходять у минуле: усе про еволюцію українських грошей у картинках

Дата публікації
Перегляди
25к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Старі гривні та 25 копійок відходять у минуле: усе про еволюцію українських грошей у картинках

Фото: Національний банк України

Українці зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети та старі банкноти упродовж трьох років.

Уже від 1 жовтня в Україні неможливо буде розплатитися монетами номіналом у 25 копійок та банкнотами гривні старих зразків, введених до 2003 року. 

Таке рішення Нацбанк пояснює і зручністю для українців, і економією для держави.

Від початку жовтня усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити приймати такі монети і банкноти, а їхні залишки до 16 жовтня здати до кас банків України для зарахування на рахунки.

Українці ж ще зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети у 25 копійок та старі гривні. Це можна зробити до 30 вересня 2021 року в усіх українських банках. До 30 вересня 2023 року їх також прийматимуть Нацбанк та уповноважені фінустанови - Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль та ПУМБ.

Крім того, Нацбанк від початку жовтня розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом в одну і дві гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом у гривню старого зразка - це ті, які золотистого кольору. Але ними можна буде розплачуватися і надалі.

Зрештою банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться до 12. Усього в ньому залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот.

За понад два десятки років свого існування національна валюта пережила багато змін. Нині на обох її боках можна побачити знакових для українців осіб та пам'ятні місця. ТСН.ua підготував інфографіки, з яких можна дізнатися, хто зображений на купюрах, які символи заховалися на банкнотах та побачити еволюцію гривні.

Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
25к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація