Стартує новий сезон масової оренди квартир. Як не потрапити на "гачок" шахраїв

Ціни на оренду житла нині неадекватні, кажуть шукачі.

Цього року попит на квартири зріс на 20% порівняно з торішнім показником. Орендувати житло у столиці стає дедалі складніше - попит великий і ціни зростають. А Інтернет переповнений шахрайськими схемами.

Аферисти виманюють гроші у довірливих людей і зникають, здавши квартири в оренду одразу кільком клієнтам. Коли краще винаймати житло, та як убезпечити себе від аферистів, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Квартира в оренду – недешева необхідність. Пропозицій - безліч. Та не всі безпечні. Попит на орендоване житло зріс особливо в Києві, куди дедалі більше людей приїжджають на заробітки.

Тетяна цього року закінчила виш. Тепер на заміну гуртожитку хоче знімати квартиру в столиці. Та виявилося, що зробити це непросто.

"По-перше, мене спантеличує ціна. Тому що ціни просто неадекватні", - говорить дівчина.

Підшукувати житло в столиці Тетяна почала ще місяць тому. Передивилася сотні оголошень – і досі безрезультатно. Не раз натрапляла на шахраїв.

"Мені пропонують чекати, мені пропонують ще якісь інші цікаві схеми. Я не розумію, для чого це. Я розумію, що це в принципі шахрайство і краще не вкладати свої гроші в такі от пропозиції", - каже дівчина.

ВідеоОренда житла - як не потрапити на гачок до шахраїв

Орендувати житло у столиці стає дедалі складніше - попит великий і ціни ростуть, а інтернет кишить шахрайськими схемами. Як винайняти квартиру вигідно і не потрапити на гачок шахраїв – дивіться у відео.

Оренда житла - як не потрапити на гачок до шахраїв

Насправді ж шахрайські схеми можна легко вирахувати, розповідає директор агенції з нерухомості. Адже одні й ті ж махінації відбуваються щороку. Перше, що може насторожити, - ціна.

"Якщо ви бачите в одному й тому ж будинку квартири схожі за метражем, за наявністю в квартирі всього необхідного для проживання, але зовсім різні ціни. І відрізняється від 20 до 40% у ціні. Це вже шахрайство. Так не буває. Тому що є ціна на ринку заявлена", - говорить директор агенції з нерухомості.

Інша схема - квартири-мертві душі. У списках з оголошеннями квартири є, але насправді їх не існує.

"Фотографії взяті з однієї квартири з якогось незрозумілого сайту. Будинок сфотографований зовсім не той, який розташований за цією адресою".

Історіями про шахраїв діляться користувачі Facebook. В одному з дописів чоловік розповідає, що знайшов квартиру біля станції метро. Оголошення нібито розмістив сам власник:

"Дмитро" телефоном сказав, що йому потрібні мої паспортні дані, які я надав... Так само потім він попросив ідентифікаційний код (нібито мене потрібно перевірити десь). Його я теж надав, звичайно, бажаючи швидше зняти потрібну квартиру".

У соцмережі чоловік знайшов свого потенційного орендодавця. І виявилося – це зовсім інша людина.

"Виявилося, що місяцем раніше він теж шукав квартиру і надав всі свої дані незрозумілій людині".

І цей чоловік у своїх схемах користувався чужими паспортними даними.

Та є ще більш хитромудрий спосіб, до якого вдаються шахраї.

"Знімають квартиру. За підробними документами видають себе за власників квартири і пропонують цю квартиру в оренду".

Перевірити, чи документи не підробні, простій людині складно. У такому випадку краще звернутися до фахівця.

Крім того, часто шахраї пропонують купити номери телефонів власників квартир. Аби люди могли телефонувати їм напряму, а не через оголошення чи ріелторів. А насправді ж – номери недійсні.

Під час пошуку квартири варто зважати і на те, чи є там власний лічильник. Інакше – є ризик того, що взимку доведеться добряче переплачувати за комунальні послуги. Якщо таки знайшли омріяне гніздечко для оренди, і перевірили, що його власник не шахрай, ще раз уточніть усі умови перед тим, як підписати договір.

ВідеоЕксперт із нерухомості розповіла, як вигідно орендувати квартиру

Орендувати житло у столиці стає дедалі складніше - попит великий і ціни ростуть, а інтернет кишить шахрайськими схемами. Експерт із нерухомості Катерина Охрименко розповіла, як знайти собі гідну тимчасову домівку і не потрапити на шахраїв.

Експерт із нерухомості розповіла, як вигідно орендувати квартиру