Статус переселенця та виплати: як через "Дію" отримати соціальну допомогу від держави

Статус переселенця та виплати: як через "Дію" отримати соціальну допомогу від держави

Понад 11 мільйонів українців покинули свої домівки від початку повно-масштабного вторгнення Росії.

Із них уже майже півтора мільйона офіційно зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи.

Про це йдеться у сюжеті ТСН. 

Раніше це можна було зробити лише офлайн, а тепер отримати довідку переселенця та грошову допомогу можна і через застосунок "Дія".

З-поміж одинадцяти вже доступних послуг у застосунку з'явилася і можливість отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Алгоритм відрегульований і чітко налаштований. Обійти систему не вдасться. Бо спочатку треба вказати точну адресу свого перебування, а потім підтвердити це геолокацією. Послуга доступна лише для тих, хто переселився в межах України, і лише з тих областей, де були або й досі продовжуються активні бойові дії. А тут є ще один нюанс. Важливе не фактичне місце проживання, а саме місце реєстрації. І змінити його під час воєнного стану неможливо.

Як отримати довідку переселенця та грошову допомогу через "Дію"

Як отримати довідку переселенця та грошову допомогу через "Дію"

За офіційними підрахунками, у межах країни вимушено залишили свої домівки майже 7 мільйонів українців. Із них кожен четвертий уже зареєструвався як переселенець. Їм держава обіцяє щомісяця сплачувати по 2 тисячі гривень на дорослого і 3 тисячі на дитину.

"Хто до 30 квітня зареєструються, отримають усі і за березень, і за квітень. А від травня ми вже будемо дивитися по категорії людей. Це ті, хто не можуть повернутися, бо бойові дії або окупація, або пошкоджене-зруйноване житло", - розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Із окремого гуманітарного рахунку Мінсоцполітики також виплачує разову допомогу і жителям звільнених територій. А незабаром усі українці, які будуть евакуюватися, зможуть отримати гроші на перший час в "Укрзалізниці". Крім того, існують понад три десятки й інших видів соціальної допомоги.

Усю актуальну інформацію про них зібрали на окремому сайті - єДопомога. Наприклад, українці, які під час війни втратили роботу, можуть розраховувати на допомогу по безробіттю. І зробити це невдовзі теж можна буде онлайн.

"Роботодавці переміщуються або бізнес не працює. Немає можливості закрити справу власну або звільнитися. Усе це можна буде зробити через "Дію" та отримати статус безробітного, і отримати виплати", - каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що ж стосується тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях, їм держава продовжує нараховувати всі соціальні виплати. Щоправда, скористатися ними нині дуже складно.

"Ми намагаємося зробити так, що коли проводимо гуманітарні місії і якщо нам це вдається домовитися, то ми робимо так, щоб у людей з'явилася ще й готівка", - каже Марина Лазебна. 

Україна обіцяє підтримати всіх, хто постраждав від війни. Адже соціальний фронт теж тримає свою оборону.

Читайте також:

Внаслідок шостого обміну полоненими додому повернулися 10 військових та 9 цивільних українців

Внаслідок шостого обміну полоненими додому повернулися 10 військових та 9 цивільних українців

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація