Ставати безробітним треба грамотно

Заява "за погодженням сторін" - це три місяці без грошової допомоги. Якщо керівництво примушує таке писати, є можливість дати йому відсіч,- кажуть юристи.

Центр зайнятості
УНІАН
Привабливих вакансій в Запоріжжі немає ні за оголошеннями, ані в кадрових агенціях. А віднедавна безробітних взагалі поставили на межу виживання – відтепер більшість людей отримуватимуть допомогу від держави лише через 90 днів після звільнення.

В районних центрах зайнятості Запоріжжя вже не знають, як допомогти людям – вакансій – катма, а от  відвідувачів більшає щодня . 

Ігорю – 45 років. Фаховий інженер-теплоенергетик без роботи вже 2 місяці. За його словами влаштуватись можна, але на ці гроші не виживеш. 

“Звичайно заробітна платня в основному маленька - десь півтори тисячі гривень… Це так… найвигідніше”,- розповідає безробітній Ігор.

Олена, мати-інвалід із дитиною, разом з колегами вже півтора тижні пікетує своє колишнє підприємство. В компанії  з 140-ка осіб звільнили кожного другого. За словами людей, усі написали заяви “за погодженням сторін” – кого адміністрація вмовила, а кому й погрожувала.

Тим часом після законодавчих змін пункт “за погодженням” у Кодексі про працю фактично прирівняли до власного бажання – допомогу по безробіттю люди тепер отримають не скоро. В центрі зайнятості кажуть - втішити таких нічим.

Юристи запевняють, що боротися з свавіллям держави марна справа, а от роботодавцю можна і треба давати відсіч. Головне аби в суду були докази того, що людину примусили звільнитись.

Водночас, самі правники зізнаються, що за один візит до суду треба  заплатити юристові 300-500 гривень. Наскільки ж розтягнеться справа, не знає ніхто. Тим часом за прогнозами міської влади, до кінця року в Запоріжжі без роботи залишиться кожнен п’ятий городянин.

Читайте також:
У березні в Україні буде 3,5 млн. безробітних
Компаніям, які не звільняють працівників, будуть доплачувати
У центрах зайнятості - нові правила для безробітних

ВідеоСтавати безробітним треба грамотно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: