Ставки іпотеки на квартири у новобудовах опустились нижче докризового рівня

Середня реальна вартість кредитів на купівлю нерухомості на первинному ринку строком на 20 років на 1 серпня 2011 року склала 15,92% річних.

Позики на купівлю нерухомості на первинному ринку в гривні стали вже дешевше, ніж до кризи, проте кількість пропозицій таких кредитів, у тому числі на великі терміни, ще далека від показників зими 2008 року.

За даними компанії "Простобанк Консалтинг" середня реальна вартість кредитів на купівлю нерухомості на первинному ринку строком на 20 років на 1 серпня 2011 року склала 15,92% річних. У січні 2008 року такі позики обійшлися б в середньому в 16,31% реальних річних.

Таким чином, іпотека в гривні на "первинку" строком на 20 років вже стала нижчою за докризовий рівень. Також майже досягли докризових показників і позики строком на 10 років - вартість таких кредитів на початок серпня-2011 складає 16,97% реальних річних, що лише на 0,16 процентного пункту вище, ніж в січні-2008.

Втім, слід зазначити, що кількість банків, готових кредитувати на терміни 20 і більше років все ще далека від докризових показників.

Так, на 1 серпня пропонують іпотеку на купівлю "первинки" 20 банків з числа 50 найбільших по активах, в січні 2008 року таких банків було 25. Проте докризової зими на термін 20 років готові були кредитувати 20 банків, тоді як сьогодні - лише вісім установ. Для терміну 25 років різниця ще більша - 13 банків в січні-2008 проти одного банку в серпні-2011.

Як повідомлялось, кількість угод по нерухомості із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого року, але менше у 10 разів за показники "докризового" 2007-го, заявляють експерти ринку нерухомості.

Основними причинами такого низького кредитування купівлі житла є нестабільний фінансовий стан позичальників, невиправдано високі процентні ставки, завищені вимоги банків до позичальника, а також низький рівень довіри клієнта до банків.

Також кожного потенційного позичальника лякає наявність в кредитах прихованих накруток - іноді замість заявлених 16%, ставка в результаті усіх прихованих комісій доходить до 22-23%.

Читайте також:

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Будинок під Києвом коштує стільки ж, скільки квартира у самому місті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: