Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ставленик Кононенка взяв під контроль державні вугільні активи - ЗМІ

Ставленик Кононенка взяв під контроль державні вугільні активи - ЗМІ

Він став "смотрящим" за вугільною галуззю в Україні.  

Депутат з Блоку Петра Порошенка Сергій Тригубенко взяв під контроль державні вугільні активи. Про це йдеться в передачі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець зазначає, що цей парламентар став "смотрящим" за вугільною промисловістю України.

"Над ним є ще вищий смотрящий – пан Кононенко", – додав він.

Як зазначають журналісти, персона Тригубенка сплила за потужним контрактом на поставку вугілля державному "Центренерго". Ще минулого літа ТОВ "Торгівельний Дім-Ресурс" з Харкова не вело активної господарської діяльності, але у вересні 2015 фірма без тендеру отримала потужне замовлення від "Центренерго". Державні енергетики вирішили  придбати в приватного посередника вугілля марки "Г" на суму 520 млн грн. Відтоді на отримані гроші фірма переважно замовляє послуги, перераховуючи кошти і формуючи податковий кредит.

"ТД-Ресурс" тривалий час був записаний на харківського підприємця Ігоря Тупікова, що минулого року працював парламентським помічником нардепа з Харківщини Сергія Тригубенка. Фірма екс-помічника Тригубенка продала "Центренерго" вугілля державної шахти "Краснолиманська". Однак такі контракти невигідні для державної шахти. Вона продає видобуте вугілля фірмі-посереднику дешевше, ніж сплачує за нього кінцевий споживач – "Центренерго", а отже шахтарі недоотримують прибутки. Натомість приватний посередник, який не видобуває вугілля, а лише купує і перепродає його "на папері", за рахунок близькості до "кураторів галузі" отримує свою націнку, зазначають журналісти.

За їхніми даними, попереднє керівництво держшахти минулого року заявляло, що Тригубенко розставляє на шахті підконтрольний менеджмент. Однак невдовзі на постмайданне керівництво шахти завели справу, і воно майже всім складом опинилося в СІЗО, а керувати зайшло нове угрупування, йдеться в розслідуванні.

"Чому "Центренерго" не придбало вугілля напряму в державної шахти? У енергокомпанії відповіли, що не можуть змушувати підприємства поставляти їм товар. Чи отримувала шахта пропозиції від "Центренерго"? Нинішній керівник шахти "Краснолиманська" Олександр Дубовик вирішив не відповідати на це питання, проігнорувавши журналістський запит. Він був призначений директором ДП "ВК "Краснолиманська" після звільнення попереднього менеджменту, який заявляв про тиск на шахту з боку Сергія Тригубенка", - розповіли "Наші гроші".

Після того, як через "ТД-Ресурс" екс-помічника Тригубенка продали вугілля держшахти "Краснолиманська", приватній фірмі пощастило вдруге: у листопаді 2015 р., вже після призначення директором шахти Олександра Дубовика, ДП "ВК "Краснолиманська" уклала з "ТД-Ресурс" договір субпідряду, передавши право видобутку на пластах. За рік до того, у 2014 році, перше постмайданне керівництво шахти забрало ці пласти в іншої приватної фірми – ТОВ "Краснолиманське" – донецького бізнесмена Сергія Кузяри і партнерів. Тож замість компанії Кузяри пласти опинилися під контролем харківської фірми з орбіти Сергія Тригубенка.

Як зауважують журналісти, "Краснолиманська" – це одне з небагатьох рентабельних вугільних держпідприємств, які залишились на підконтрольній Україні території, і запаси вугілля там оцінюють у 300 млн тонн. Свого часу у 2004 році шахта була штучно розділена на кілька підприємств. Частина запасів – це 60 мільйонів – були передані приватній структурі.

Водночас сам Тригубенко свій вплив на шахту "Краснолиманська" і "Центренерго" заперечує. Так само політик заперечив і той факт, що колишній співзасновник "ТД-Ресурс" Ігор Тупіков працював його парламентським помічником.

Однак ці слова Тригубенка спростовує офіційна відповідь апарату Верховної Ради, наголошується в розслідуванні. У березні-вересні 2015 р. Ігор Тупіков був помічником Сергія Тригубенка. Він пішов з посади за 9 днів до того, як заснований ним "ТД-Ресурс" уклав контракт на 520 млн грн з "Центренерго".

Також ЗМІ виявили, що інша екс-помічниця Сергія Тригубенка – Юлія Сьомик – нині працює радником міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика. "Вона зараз формує всю політику кадрову навколо міністра", – розповів Волинець.

Залиште свій коментар

Вибір редакції