Стефанішина розповіла, коли ЄС збільшить річні квоти для України на експорт продуктів і на скільки

Дата публікації
Перегляди
1205
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стефанішина розповіла, коли ЄС збільшить річні квоти для України на експорт продуктів і на скільки

Є ймовірність, що в оновленій Угоді переліку автономних торгових преференцій з’явиться додатковий блок преференцій, які стосуються фармринку.

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сподівається, що ЄС збільшить квоти на експорт українських продуктів. За її словами, це може статися незабаром.

Про це вона сказала у інтерв'ю ТСН.ua.

"ЄС вже пішов нам назустріч. Прем’єр Денис Шмигаль 11-12 лютого братиме участь у засіданні Ради асоціації в Брюсселі. Під час цього засідання ми передамо один дуже важливий документ, який започаткує процес оновлення Угоди про асоціацію. Понад те, у нас вже є ідеї, як швидко почати цей процес. Скажу, що одне з рішень — це приєднання до тіла Угоди переліку автономних торгових преференцій. Тобто, це щонайменше подвоєння наявних квот. Думаю, що тут ми знайдемо консенсус із країнами-членами ЄС. Тому, сподіваюся, як мінімум перше таке рішення в межах оновлення Угоди про асоціацію відбудеться дуже скоро", — зазначила вона.

За словами Стефанішиної, Україна та Євросоюз переглянуть ще "дуже багато питань".

"Від липня минулого року й до сьогодні я постійно перебуваю в діалозі з бізнесом. Спочатку бізнес досить скептично ставився до цього. Але зараз усі чітко усвідомлюють, що це вже реальність, що ці домовленості є. Я включаю тут принцип здорової конкуренції. Хто хоче просувати свої інтереси, той має можливість. І це безпрецедентна відкритість, яка дозволяє мінімізувати якусь критику, що лобіюються певні конкретні інтереси. Але з основних інсайтів — в оновленій Угоді можливо з’явиться додатковий блок преференцій (це те, що Україна просуватиме, адже це двосторонній переговорний процес), які стосуються фармринку. І це дуже класний сигнал. На момент ведення переговорів із ЄС (до підписання Угоди про асоціацію. — Ред.)  у нас фармринку як такого фактично не існувало. Тому він і не відображений в Угоді", — зазначила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Вона розповіла, що планується відкрити доступ на ринок ЄС деяких категорій продукції, якої у нас не було станом на 2007 рік.

"Наприклад, рапани. Для мене, одеситки, це справа честі. Ще тоді вони не "іммігрували" з Криму в Одесу, і це не стало певною індустрією. Тобто, в межах діалогу з бізнесом у нас є дуже цікаві знахідки. І я очікую ще одну порцію пропозицій вже після повернення з засідання Ради асоціації в Брюсселі. Ми потужно працюємо з Мінекономіки та торговим представником, і розділили свої очікування, свій власний план оновлення Угоди на кілька етапів. Перший — це робота щодо автономно-торгових преференцій. Другий — за традиційно-вичерпуваними квотами та іншими преференціями. Третій — це великий структурний процес за всіма іншими різними групами товарів. Але дуже важливо зрозуміти, що, започаткувавши процес оновлення угоди, він ніколи не зупиниться. Це буде постійний процес. Він триватиме вічно", — додала вона. 

Читайте також: 

Наступна публікація