Стельмах: Банки зобов'язані виплачувати депозити

Вкладник мусить робити вибір — або отримання доходу на свої гроші, або можливість у будь-який момент мати до них доступ.

Банки зобов’язані виплачувати депозити вкладникам, щойно закінчиться період їхнього розміщення в банку. Про це  заявив голова Національного банку України Володимир Стельмах.

"Вкладник мусить робити вибір — або отримання доходу на свої гроші, або можливість у будь-який момент мати до них доступ. Якщо вкладник вибирає останнє, то він має класти гроші на поточний рахунок чи орендувати у банку сейф", — уточнив Стельмах.

"Та якщо гроші вкладають у банк на певний строк із метою отримання доходу, то вкладник повинен розуміти, що ці гроші не лежатимуть на полиці, а будуть видані як кредит іншій людині (чи підприємству). А коли так, то для отримання грошей необхідно чекати закінчення строку депозиту", — пояснив голова НБУ.

Наприкінці травня голова ради Нацбанку Петро Порошенко заявив, що НБУ не забороняє банкам достроково повертати вкладникам депозити.

"Відносини між вкладником і банком регулюється договором. Посилання банкірів на те, що Нацбанк своїми нормативними документами забороняє віддавати людям їх гроші, є некоректним і безпідставним", - зазначив голова ради НБУ.

Читайте також:

За місяць українці принесли в банки більше мільярда гривень

Україні більше не загрожує дефолт

Нацбанк не забороняє видавати депозити

8 найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: