Стельмах побачив, що українська економіка оживає

Голова Нацбанку побачив в українській економіці кілька позитивних сигналів.

Процеси в українській економіці почали пожвавлюватися.

Про це на зустрічі з президентом Віктором Ющенком заявив голова Нацбанку Володимир Стельмах.

Глава держави обговорив з головним українським банкіром ситуацію у банківському секторі та на валютному ринку, питання курсової політики.

Стельмах, зокрема, повідомив, що НБУ регулярно проводить наради з комерційними банками, на яких обговорюється поточна ситуація та виробляються кроки для врегулювання ситуації в банківському секторі.

Керівник Нацбанку також зазначив, що в Україні пожвавлюються економічні процеси. Свідченням цього є зростання валютного ринку за рахунок збільшення пропозиції. Крім того, зменшуються щоденні суми інтервенцій НБУ. Нинішню курсову політику Стельмах назвав "оптимальною".

Водночас Стельмах констатував, що продовжується відтік депозитів із українських банків. Це, на його думку, говорить насамперед про відсутність довіри до банківської системи.

Під час зустрічі Стельмах доповів президенту про стан виконання Нацбанком Меморандуму про економічну та фінансову політику, укладеного між Україною та Міжнародним валютним фондом.

За його словами, МФВ відзначив виконання Нацбанком усіх передбачених Меморандумом заходів і, як очікується, місія Фонду найближчим часом вноситиме питання щодо подальшої співпраці з Україною на розгляд Ради директорів МВФ

В той же час, Ющенко заявив, що наполягає на виробленні плану заходів щодо стабілізації ситуації в банківській сфері. Крім того президент вимагає утримувати курс валют на рівні кількох останніх тижнів.

Нагадаємо, 26 січня Верховна рада визнала постанову про призначення Стельмаха головою НБУ недійсною.

Втім, Стельмах залишається на посаді. Президент звернувся до Конституційного суду з проханням розтлумачити повноваження парламенту щодо звільнення з посади голови НБУ.

Читайте також:

НБУ: ситуація з гривнею "залишається некерованою"

Призначення Стельмаха головою НБУ визнано недійсним

Нацбанк обіцяє, що долар буде по 6,5-7 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: