Стельмах пообіцяв стресове зміцнення гривні

Голова Нацбанку вважає що вже незабаром курс гривні може занадто сильно зміцнитися.

Голова Національного банку Володимир Стельмах вважає, що незабаром може відбутися різке зміцнення курсу гривні.

Про це керівник НБУ заявив в інтерв'ю журналістам у Швейцарії.

Стельмах зокрема нагадав, що Україна отримала другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду у сумі 2,8 мільярда доларів. 1,5 мільярда із цих грошей мають піти у держбюджет для фінансування зовнішніх боргових зобов'язань.

"Якщо уряд вийде на ринок (валютний), то тенденція до зміцнення гривні буде однозначно, а якщо вийде уряд необережно на ринок, то може відбутись стресове укріплення гривні", - застеріг голова Нацбанку.

За його словами, сьогодні потрібно синхронізувати роботу з урядом, щоб не допустити стресового стрибка курсу, і щоб курс був закріплений обережно.

Стельмах також звернув увагу на тенденцію до зміцнення гривні, яка намітилася на валютному ринку. "Але перелом буде, якщо уряд вийде на валютний ринок" - переконаний головний банкір України.

Він також відзначив, що протягом останніх двох декад квітня та у травні українці заспокоїлися і не скуповують валюту.

Стельмах також звернув увагу на те, що якщо раніше Нацбанк продавав мільярди доларів, то зараз йдеться про мільйони. "В останні дні ми пропонуємо (долари), у нас їх не беруть, і курс пішов на укріплення. Ви бачите, що курс вчора був 7,65, а сьогодні ще на пункт нижче", - додав голова Нацбанку.

Нагадаємо, протягом останнього тижня курс гривні суттєво зміцнився на міжбанківському та готівковому валютних ринках. Особливо суттєвим було зміцнення української валюти відносно долара.

Так, на міжбанківському ринку курс долара знизився до позначки у 7,60 грн, а курс купівлі долара в обмінниках комерційних банків впав до рівня 7,30 грн.

Нацбанк, крім того, зміцнив і офіційний курс гривні. На 15 травня його було встановлено на рівні 7,6235 грн за долар.

Читайте також:

На міжбанку та в обмінниках знову подорожчала гривня

Експерти радять запасатися доларом: до кінця року він коштуватиме 10 грн

Гроші МВФ надійшли в Україну

НБУ за один день продав 24 мільйони доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: