Стельмах таємно дав Азарову мільярд гривень

Опозиція заявляє, що 1 мільярд гривень було переведено Нацбанком до бюджету незаконно, і жаліється, що уряду Тимошенко таких дарунків не робили.

Національний банк перевів у бюджет 1 мільярд гривень перевищення своїх кошторисних доходів над витратами за підсумками 2009 року.

"Кошти були перераховані 18-19 березня. Саме був закінчений аудит, і в розпорядженні НБУ виявилася така сума", - повідомив високопоставлений чиновник у НБУ.

Опозиція ж заявляє, що перерахування 1 мільярда гривень чистого доходу Нацбанку на потреби уряду було здійснено з порушеннями законодавства. Крім аудиторського висновку про фінансовий стан НБУ, для проведення такої транзакції потрібно ще затвердження фінрезультату радою Нацбанку. Про це говорить закон "Про Національний банк". Однак цього року рада НБУ ще не засідала.

Крім того, 19 березня Мінфін провів аукціон з продажу ОВДП на 2,7 мільярда гривень, які викупили комерційні банки. Гроші на це вони отримали від НБУ - через механізм монетизації і рефінансування. Тобто буквально за два дні уряд Миколи Азарова отримав у своє розпорядження 3,7 мільярда гривень. Більша частина цих коштів була направлена на покриття дефіциту Пенсійного фонду.

Очевидно, що ці гроші стали доступні уряду завдяки поступливості глави Нацбанку Володимира Стельмаха. Опозиція впевнена, що таким чином керівник центрального банку віддячив нового президента і новий уряд за те, що вони після виборів так і не підняли питання про його відставку.

Член ради Василь Горбаль погоджується з тим, що перерахування 1 мільярд гривень доходів НБУ було здійснено не за процедурою. "Дійсно, до цієї операції є питання. Мій колега Юрій Полунєєв (член ради Нацбанку - ред.) Теж так вважає. Ну, що ж - затвердимо це перерахування постфактум, коли збереться на засідання рада Нацбанку", - відзначив він.

Крім того, НБУ, відповідно до закону "Про Національний банк", повинен був перерахувати суму перевищення кошторисних доходів над витратами за 2009 рік ще до 20 січня. Але так і не зробив цього, хоча Кабмін Юлії Тимошенко мав не менш гостру потребу в грошах, ніж уряд Миколи Азарова. Опозиція з обуренням сприйняла рішення правління Нацбанку "поділитися" грошима з урядом.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович на початку березня заявив, що ніякої зміни на посаді глави Нацбанку не передбачається і попросив рахуватися з його рішенням і думкою Стельмаха.

Читайте також:

Янукович не буде звільняти Стельмаха з посади голови НБУ

На НБУ подали до суду за обвал гривні

Уряд почав нарощувати державний борг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: