Стельмаху продовжили життя на посаді голови НБУ

Термін повноважень голови НБУ продовжений до 7 років. Введена заборона на заняття цієї посади однією особою два терміни поспіль.

20 жовтня набув чинності закон, який змінює норми, що регулюють діяльність НБУ і його очільника Володимира Стельмаха.

Закон прийнятий для виконання зобов'язань України перед Світовим банком та зобов'язань, передбачених Меморандумом про економічну та фінансову політику, який був укладений в рамках спільної з МВФ програми stand-by.

Документ містить зміни до закону про НБУ щодо порядку розподілу прибутку Нацбанку, цілей його діяльності, гарантій політичної незалежності, компетенції підрозділів, розробки основних принципів грошово-кредитної політики, заборони надання кредитів державі, інформування громадськості про діяльність банку, організації внутрішнього і зовнішнього аудиту.

Зокрема, дозволяється використання золотовалютного резерву на повернення Нацбанком валютних коштів (включаючи відсотки за користування та іншими обов'язковими нарахуваннями) міжнародним фінансовим організаціям, іноземним центробанкам та іншим кредиторам.

Відкориговано повноваження Ради НБУ, посилені вимоги до його членів (введена вимога про 10-річному досвіді роботи в органах державної влади, міжнародних фінорганізація або банках, бездоганної ділової репутації, відсутності судимості), заборонено суміщення цього статусу з представницьким мандатом, керівною роботою в органах держвлади і юридичних осіб (ЮО), в політпартій.

Змінено повноваження правління НБУ, по-новому визначено його склад і порядок його формування, введена норма про обов'язкове для повноважності кворумі у дві третини складу.

Термін повноважень голови НБУ продовжений до 7 років. Введена заборона на заняття цієї посади однією особою два терміни поспіль. Передбачені (нині зовсім відсутні в законі) вимоги до кандидата на цей пост, у тому числі аналогічні викладеним вище вимогам до членів Ради НБУ. Йому також заборонено прямо або опосередковано володіти акціями (частинами, паями) юридичних осіб.

Відкориговані і підстави для звільнення голови НБУ. Серед нових - втрата бездоганної ділової репутації.

Стандарти та правила ведення бухобліку і фінзвітності банків, що встановлюються НБУ, повинні будуть відповідати Міжнародним стандартам фінзвітності.

Читайте також:

НБУ не планує переглядати облікову ставку

Зовнішній борг України перевищив 104 мільярди доларів

Експерт: гривня впаде до кінця року

НБУ "викинув" на ринок 100 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: