Стипендії та соцвиплати в Україні хочуть перевести на картки НБУ

Дата публікації
Перегляди
2410
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стипендії та соцвиплати в Україні хочуть перевести на картки НБУ

НБУ хоче пересадити українців на національні карти. / Фото: ТСН.ua

Нацбанк планує потіснити міжнародні платіжні системи на українському ринку.

Нацбанк планує збільшити частку ринку національних карток з 15% до 50% і в найближчі роки перевести на такі карти всі бюджетні виплати.

"Ми хотіли б зайняти не меншу частку, ніж сьогодні займають міжнародні платіжні системи", - повідомила директор генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська.

В Україні оновлена національна система масових електронних платежів (НСМЕП), запущена в середині 2013 року, передбачає випуск карт із магнітною смугою і EMV-чіпом на основі відкритих міжнародних стандартів. Це не вимагає від банків адаптації термінального обладнання для прийому таких карток. Раніше для використання картки НСМЕП потрібна була установки спеціального програмного забезпечення.

Також Нацбанк разом з Мінсоцполітики планують випустити "національну карту", за допомогою якої українці будуть отримувати соціальне забезпечення.

"Такі карти будуть використовувати для отримання пенсій та соціальних виплат",- підтвердили виданню "Коммерсант-Украина" у Нацбанку.

Крім того, на картки НСМЕП хочуть перевести виплати відшкодувань з Фонду гарантування вкладів фізосіб. "Ці ініціативи дозволять контролювати використання бюджетних коштів, спрямованих на виплату заробітної плати, пенсій, стипендій. Здійснення цих виплат на картки НСМЕП дозволить мінімізувати видатки держави" , - сказав заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

У банках кажуть, що в НБУ їм заявляли про добровільний перехід на національні карти. "Але є підозра, що ці процеси будуть проходити добровільно-примусово",- розповіли в одному з банків.

Зазначимо, для українців зараз більш звичні карти Visa або MasterCard і вони можуть застосовуватися не тільки в країні, але і за кордоном. У НБУ кажуть, що готові в майбутньому випускати кобрендингові карти з Visa або MasterCard. "Більше 93% платежів за картками здійснюються всередині країни, тому ми поки вивчаємо міжнародний досвід", - повідомила Синявська.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2410
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація