Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стокгольмський арбітраж не підтримав вимогу "Нафогазу" на перегляд тарифу на транзит

Українська компанія має намір запропонувати "Газпрому" переговори щодо перегляду контракту.

Арбітраж у Стокгольмі не підтримав вимогу "Нафтогазу" переглянути тариф на транзит газу. 

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Трибунал не підтримав вимогу Нафтогазу щодо перегляду тарифу на транзит, оскільки заявка на перегляд, подана Нафтогазом у 2009 році, не відповідала процесуальним вимогам", - йдеться у повідомленні.

ВідеоМіжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Суд постановив, що російська компанія має компенсувати українській понад чотири з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки. За рішенням суду, частину цих грошей зарахують за постачання газу у 2013 і 2014 роках. Решту суми, а це понад два з половиною мільярди, "Газпром" має відшкодувати грішми.

Міжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Арбітраж також не задовільнив вимогу компанії переглянути транзитний контракт відповідно до європейського та українського енергетичного й конкурентного законодавства. Судді зазначили, що впровадження регуляторної реформи на території України є справою української влади і не входить до компетенції Стокгольмського арбітражу.

Очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв сказав, що компанія збирається переглянути транзитний контракт з урахуванням арбітражного рішення та вимог європейського й українського законодавства. 

"Нафтогаз" має намір найближчим часом запропонувати "Газпрому" розпочати переговори щодо цього питання. Нафтогаз очікує, що після арбітражного рішення реформа ринку газу в Україні прискориться", — сказав Коболєв.

Раніше Стокгольмський арбітраж зобов'язав ПАТ "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" повинен доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Залиште свій коментар

Вибір редакції