Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стокгольмський арбітраж розпочинає слухання в справі "Нафтогазу" та "Газпрому". Козирі України

Україна вже майже два роки не купує газ у Росії напряму.

Сьогодні, 9 жовтня, Стокгольмський арбітраж розпочинає слухання в справі "Нафтогазу України" та російського "Газпрому".

"Оскільки "Нафтогаз" і "Газпром" не змогли дійти згоди щодо імплементації окремого рішення (Separate Award), прийнятого арбітражним трибуналом у червні цього року, тепер трибунал має розглянути позиції сторін і ухвалити відповідні рішення", - зазначив головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

Нагадаємо, у своєму окремому рішенні Стокгольмський арбітраж, зокрема, повністю і остаточно відмовив "Газпрому" в задоволенні позовних вимог щодо оплати "Нафтогазом" сум, нарахованих російською компанією відповідно до положення контракту «бери або плати»; визначив принцип, за яким це положення має бути змінено на майбутнє; визнав право "Нафтогазу" на перегляд контрактної ціни та приведення її до рівня цін на європейському ринку (визначеному хабі) від квітня 2014 року, а також отримання від "Газпрому" компенсації за переплату.

Сторони під час переговорів повинні були узгодити зміни до контракту щодо положення "бери або плати" та здійснити перерахунок (зменшити) вартості газу для України. Але згоди так і не дійшли.

"Без газпромівського газу ми спокійно обходимося. У наших сховищах уже достатньо газу для нормального проходження зимового періоду. Нічого платити за позовними вимогами "Газпрому" щодо «бери або плати» нам точно не потрібно - це остаточне (хоча і «окреме») рішення арбітражу. Позовні вимоги "Газпрому" за цим пунктом перевищували 40 мільярдів доларів і збільшувалися кожний день. Так що і тут все для нас добре. Тому ми спокійно ставимося до цих слухань. І, як завжди, ми ретельно готувалися", - зазначив Вітренко.

Арбітраж планує винести рішення за обома позовами – щодо контрактів на купівлю-продажу газу і транзиту – до кінця листопада 2017-го.

"Щодо контракту на транзит газу ми, зокрема, вимагаємо привести контракт у відповідність до європейського та українського енергетичного законодавства, переглянути (в тому числі ретроспективно) тариф відповідно до європейських умов тарифоутворення, а також виплатити нам компенсацію за недоотримані доходи від транзиту. Мова йде про компенсацію від декількох мільярдів доларів до суми, яка значно перевищує 10 млрд доларів (кожен день сума збільшується на недоотримані доходи за цей період)", - заявив Вітренко.

Нагадаємо, Україна вже майже два роки не купує напряму газ у Росії, а лише здійснює його транзит до Європи.

Відео"Нафтогаз України" може втратити міжнародні кредити та інвестиції

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції