Столична нерухомість за п'ять років подешевшала удвічі

Київ став українським рекордсменом по падінню вартості житла.

За п'ять років на столичному ринку нерухомості сталися значні зміни. Київ став абсолютним чемпіоном падіння цін на нерухомість в 2008-2010 роках. Середня вартість квадратного метра в столиці з січня 2008 року впала на 48% - до 1792 доларів.

Якщо на Харківському масиві до кризи квадратний метр коштував 2,5 тис. дол., то зараз ціна становить 1,2 тис. дол. Але навіть 20-50% падіння цін на житло не призвело до зростання кількості угод, а правила гри на ринку вже диктує не продавець, а покупець, пише Дело.

До кризи клієнти були менш вибагливі і часто робили швидкі покупки на тлі динамічного зростання цін. Тепер потенційні покупці можуть навіть два роки шукати і чекати той варіант, який їх влаштує на 100%.

Якщо в 2008 році на вторинному ринку було продано 20 тис. квартир, на первинному - 10 тис., то в 2009 році кількість продажів на первинному ринку становила лише близько 1 тис. квартир, а на вторинному - 6 тис.

У 2010 році кількість угод трохи збільшилася, але досягти рівня 2008 року так і не вдалося.

За словами фахівця із маркетингу компанії SV Development Сергія Костецького, у 2006-2007 роках більше половини угод на ринку нерухомості здійснювалося за рахунок спекулятивного капіталу. Зараз спекулянтів не більше 10%, а квартир, виставлених на ринок, десятки тисяч.

Як і п'ять років тому, близько 95% всіх операцій на ринку припадає на економ-житло. Але якщо раніше люди ганялися за квартирами в 200-300 кв м, то зараз найбільш затребуваними вважаються об'єкти до 100 кв м.

За словами експертів ринку нерухомості, змінився у Києві і портрет покупця квартир. Якщо до кризи 90% житла в столиці купували кияни, а 10% - іногородні, то зараз 80% покупок здійснюють іногородні громадяни, а 20% покупок формують кияни.

Як повідомлялося, середньостатистичному киянинові треба працювати і відкладати гроші 39 років, щоб купити квартиру у столиці. Такі дані наводять експерти компанії Chesterton, які розрахували показник доступності житла в деяких містах світу, порівнявши середню вартість квартири з річним доходом середньостатистичної сім'ї.

Читайте також:

80% нерухомості Києва купують іногородні

 

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Ціни на квартири в Києві впали до п'ятирічного мінімуму

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: