Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Страхова ціна на газ. Як вона діятиме і скільки можна зекономити

Кабмін активно агітує купити газову страховку.

Від 1 січня українці самі собі обиратимуть скільки платити за блакитне паливо для дому. Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, суть у тому, що можна встановити собі вищу ціну на газ і платити за нею аж до кінця опалювального сезону. Це так звана "страхова ціна". При цьому можна лишитися на старій, але після нового року заплатити можна втридорога.

В Україні зараз є дві різні ціни на газ: фіксована урядом для людей - 5878 грн за тисячу кубометрів. Ринкова для промисловості по 7755 грн за тисячу кубів. Ця цифра, залежно від того, куди дме ринковий вітер, то шалено падає, то суттєво зростає.

Під ялинку нас усіх чекає сюрприз. Усі подвійні ціни скасовуються. Тепер і жителі приватного сектору, і промислові гіганти платитимуть за газ однаково, що є вимогою законодавства і МВФ. Утім, скільки коштуватиме газ після нового року - не знає ніхто. І тут уряд запропонував нову гру з назвою ”страхова ціна”. 

Пропозиція від Кабміну - забронювати ціну в сім гривень за кубометр газу і платити за нею, поки батареї будуть теплі. Хто не погоджується - дістає з гаманця стільки, скільки захоче ринок. Причин дві: по-перше, на цей рік "Нафтогаз" зробив велетенські запаси газу за рекордно малими цінами. По-друге, питання ціни після нового року і справді схожі карткову гру, адже напряму залежить від підписання угоди про транзит із Росією. З українського боку столу є ставка на найдешевшу вартість за всю історію переговорів. Звичайно, лише у випадку підписання контракту, але тоді споживачі зі страховою ціною програють. Та, якщо зіграє російська карта, програють усі, хто не застрахувався. Ціна газу може злетіти вдвічі - до 12 гривень за куб.  

Тому уряд і запропонував такий усереднений варіант оплати. Хтось поставить більше, а хтось менше.Поки що вибір між обережністю і вірою, що Україні вдасться обіграти російських шулерів. У Кабміні стверджують, навіть з урахуванням усіх витрат і підвищенням ціни до семи гривень - це все одно дешевше, ніж у першому кварталі цього року. Тому урядовці активно агітують купити газову страховку.

Відео Подарунок чи пастка: від 1 січня 2020 року українці самі обиратимуть тариф на газ

Від 1 січня українці самі собі обиратимуть скільки платити за блакитне паливо для дому. Суть у тому, що можна встановити собі вищу ціну на газ і платити по ній аж до кінця опалювального сезону. Це так звана "страхова ціна". При цьому можна лишитися на старій, але після нового року заплатити можна втридорога.  

Подарунок чи пастка: від 1 січня 2020 року українці самі обиратимуть тариф на газ

Залиште свій коментар

Вибір редакції