Стрибок цін: експерти розповіли, які продукти ще раз подорожчають до нового року

Наступного ж прогнозують ціновий штиль – має минутися без різких коливань.

Продуктовий кошик українців цієї осені збідніє навіть на овочі. Традиційні сезонні продукти нині виявилися рекордсмени здорожчання, хвиля котрого накрила магазини та ринки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ажіотажу на ринку нема навіть у сезон. "Зараз іде консервація, одне і то саме беруть: перець, кабачки, баклажани, помідори, огірки. Менше, ніж торік. Якщо в тому році брали ящиками, то в цьому 5 кг, 3 кг", - твердить один із продавців. Пенсіонери-покупці взагалі беруть по кілька штучок: морквинок, цибулинок. "Впоступово все дорожчає, але якось звикаєш до цих цін", - зізнається пані Тетяна, пенсія котрої заледве сягає тисячі гривень.

ВідеоУкраїну накрила хвиля продуктового здорожчання

Директор української асоціації постачальників торговельних мереж порівнює купівельну спроможність сучасних українців з початком 1990-х років. Він каже, що зростання цін відбувається швидше, ніж зростають зарплати громадян. "До кінця року ми побачимо подорожчання всіх продуктів харчування, практично без винятків. Чим вища ціна на молочні продукти і м'ясо, тим більше люди купують хліб, тому що ні на що інше не залишається грошей", - каже Олексій Дорошенко.

Ціни на м'ясо злетіли, бо власного щороку менше, а імпортне прив'язане до курсу долара і світової ціни – а вони не падатимуть. "Закупівельна ціна півроку тому була 30 гривень, зараз 50 гривень – і вище йде. Подорожчав бензин, газ подорожчав, корма подорожчали", - пояснює продавчиня Тамара Мельниченко. За сало, яке півроку тому йшло по 35 гривень за кілограм, тепер правлять від 80, м'ясо вже давно перевалило за 120. Якщо раніше за день спродували по дві свині, тепер одну вважають успіхом. "Пенсіонери взагалі не купують м'яса, вони можуть дозволити собі кісточку. Другий раз жалко їх, і я пенсіонерка, трудиться мушу", - каже жінка за прилавком.

Фотогалерея На Хмельниччині селяни з палаючими шинами взяли в облогу молокозавод (3 фото)

Експерти заспокоюють, що хоча б молочка здорожчати не має – вона вже досягла цінової стелі. У сьогоднішній ціні залишаться крупи і макарони, які купують найбільше. Лідери у цінових стрибках нині овочі борщового набору: приміром, картопля порівняно з минулим роком здорожчала у півтора раза, а капуста – у два з половиною. Яйця, які вже перетнули позначку 20 гривень, можуть дійти і до 30.

Якщо на ринках живе традиція торгуватися, то у мережевих супермаркетах, де все дорожче на кілька гривень, покупців приваблюють програмами лояльності та знижками. Так і правда вигідніше, але тільки до моменту, коли покупець втратить пильність і не помітить, як звична вже, наприклад, сосиска, стала дорожчою за сусідок. За прогнозами експертів, до кінця року ціни на продукти сягнуть свого максимуму, а в 2018 вже не мають знчано рости.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар