Студентів переведуть на єдину картку

Нацбанк планує перевести на використання карток Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) всі учбові заклади країни.

Національний банк України (Фото: www.nbuv.gov.ua)
Нацбанк сподівається перевести на Національну масову систему електронних платежів усіх бюджетників, що дає приватним банкам привід звинувачити НБУ в монополії.

Національний банк України планує перевести на використання карток Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) всі учбові заклади країни.
Про це йдеться в прес-релізі, розданому журналістам сьогодні на прес-конференції в НБУ. 

У релізі наголошено, що на сьогодні Міністерство освіти та науки України спільно з НБУ і шістьма вищими учбовими закладами України на базі технологій НСМЕП і державної інформаційно-виробничої системи «Освіта» проведено експеримент зі створення електронного студентського квитка єдиного зразка. Проект передбачає використання смарт-карток НСМЕП як студентських квитків як ідентифікаційного засобу, для проведення банківських операцій, забезпечення автоматизованого проведення пільгової оплати проїзду на залізничному транспорті для студентів, обліку цих операцій і розрахунку заборгованості за ними. "Після завершення пілотного проекту планується його розповсюдження і залучення усіх учбових закладів України," - йдеться в прес-релізі. 

В ході прес-конференції виконавчий директор НБУ з питань платіжних систем і розрахунків Віктор Кравець повідомив, що на сьогодні ще близько 60 українських вищих учбових закладів заявили про готовність взяти участь у проекті з упровадження електронного студентського квитка єдиного зразка. 

Він також повідомив, що вважає безпідставними заяви українських банкірів про недоцільність переведення на використання НСМЕП бюджетних установ. 

В НБУ впевнені, що розвиток масових безготівкових розрахунків в Україні на базі НСМЕП відповідає як інтересам держави, так і банківських установ і населення. 

Раніше голова Правління КБ "ПриватБанк" Олександр Дубілет 22 червня заявив, що наполягає на неприпустимості надання преференцій для Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) на ринку пластикових карток. 

"Ухвалюються рішення про те, що студенти, бюджетники, міські соціальні служби повинні всі терміново йти в НСМЕП. Чому вони повинні туди йти? Незрозуміло", - сказав тоді Дубілет. 

Раніше Олександр Дубілет заявляв, що не виключає звернення Асоціації українських банків у Антимонопольний комітет з приводу лобіювання інтересів НСМЕП. 

Нагадаємо, в середині лютого 2007 року Національний банк України вніс свої пропозиції й зауваження до проекту закону "Про внесення змін в деякі закони України (щодо масового впровадження безготівкових розрахунків платіжними і кредитними картками в Україні, управління ризиками при здійсненні кредитно-розрахункових операцій, інших питань використання спеціальних платіжних засобів)" №2284. Так, НБУ пропонує виплачувати зарплати бюджетникам виключно через державні банки і картки Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП). 

Пізніше Нацбанк запропонував створити комп’ютеризовану систему "Картка обліку соціальних пільг" на базі технології й з використанням спеціальних платіжних засобів НСМЕП. 

Національна система масових електронних платежів - це внутрішньодержавна банківська платіжна система. На сьогодні НСМЕП має 36 банків-учасників. В Україні на 2 липня емітовано 1 млн. 508,38 тис. карток НСМЕП, встановлено 3 690 терміналів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: