Створення мережі Wi-Fi у столичній підземці коштуватиме майже 100 мільйонів

За кошти інвесторів у Київському метро з'явиться доступ до Інтернету та стабільний мобільний зв'язок.

Вартість створення мережі Wi-Fi у "Київському метрополітені" складає 95 мільйонів гривень, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко.

"Орієнтовна вартість будівництва - 95 мільйонів гривень, при цьому КП "Київський метрополітен" не нестиме ніяких матеріальних витрат у ході реалізації проекту. Крім того, окремі інвестиційні проекти пропонують створення Wi-Fi мережі, що оцінюється у 8 мільйонів гривень",- Пояснив Крамаренко.

За його словами така мережа дасть змогу створити систему відеоспостереження на території метрополітену. При цьому вартість надання послуг Wi-Fi мережі пасажирам буде визначатись окремим договором між інвестором та КП "Київський метрополітен", до дали в КМДА.

Конкурси із залучення інвесторів до створення сучасної інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури Києва, а також системи мобільного зв'язку та Wi-Fi мережі у Київському метрополітені будуть оголошені найближчим часом. Таке рішення було прийняте 19 серпня на засіданні постійно діючої Конкурсної комісії.

За словами голови комісії Руслана Крамаренка, завдяки створенню сучасної інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури Києва, яка конче необхідна місту у зв'язку з проведенням Євро-212, окрім отримання бюджетом додаткових коштів, територіальна громада може одержати й додаткові сервіси, як то передача даних у мережах Києва, сервіс службового зв'язку (ІР-телефонія) та інші можливості мультисервісної мережі.

Також він повідомив, що минулого тижня між керівництвом КМДА та представниками усіх мобільних операторів відбулася робоча зустріч, темою якої стало створення системи рухомого (мобільного) зв'язку у метрополітені.

"Цей проект коштуватиме інвестору у 155 млн грн. Задля запобігання появи монополіста, на зустрічі з операторами вирішили, що ними буде створений консорціум, до якого увійдуть усі учасники ринку, який і візьме участь у інвестиційному конкурсі",- зазначив Руслан Крамаренко.

Нагадаємо, у рамках підготовки України до Євро-2012 "Укрзалізниця" також заявила про свої плани підключити вітчизняні потяги до Інтернету, ТБ та встановити постійний мобільний зв'язок.

Впровадити бездротовий зв'язок в поїздах підприємство має намір на базі WiMAX. Нова послуга пройде випробування лише на маршруті Львів-Київ-Харків-Донецьк.

Читайте також:

Київське метро закінчило перше півріччя зі збитками у 123 мільйони

За модернізацію вагонів столичної підземки заплатять 100 мільйонів доларів

Метро на Троєщину почнуть будувати в 2012 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: