Створено найбільший банк у світі

Найбільший у світі банк із капіталом 1,6 трлн доларів створений у Японії.

Президент Пошти Японії Нішикава, колишній та нинішній прем'єр-міністри Коїдзумі та Фукуда та ін. офіційно відкривають новий японський поштовий холдинг
Президент Пошти Японії Нішикава, колишній та нинішній прем'єр-міністри Коїдзумі та Фукуда та ін. офіційно відкривають новий японський поштовий холдинг
У Японії почалася приватизація поштової системи, одним із перших кроків якої стало створення найбільшого у світі банку "Japan Post Bank" із капіталом близько 187 трильйонів ієн (1,6 трильйонів доларів).

"Сподіваюся, що це підвищить ефективність управління та сприятиме використанню поштової мережі," - сказав у понеділок на церемонії презентації нового поштового холдингу прем'єр-міністр Японії Ясуо Фукуда.

До холдингу ввійшли ще три компанії. Активи однієї з них - страхової компанії "Kampo Seimei" - оцінюються ще в 113 трильйонів ієн (982,6 мільярдів доларів). Таким чином, у Японії виникла найбільша фінансова структура, що знаходиться на першому етапі під заступництвом держави, що вже викликає деякі побоювання інших гравців банківського сектора. Вони бояться, що новий гравець буде явно сильнішим за них, маючи за спиною державні гарантії.

В опублікованій на сайті Японської банківської асоціації заяві її голови Масаюки Оку виражається надія на те, що новий банк дотримуватиметься принципів чесної конкуренції та плавно віллється в ринок.

Зараз банк планує почати видачу позик, а також налагодити випуск кредитних карт.

Як відзначають аналітики, однією з першочергових задач банку, близько 80% заощаджень у якому вкладені в державні облігації, стане перехід до інших інвестиційних інструментів.

Ідея приватизації величезної поштової мережі, яка об'єднує більше 24 тисяч відділень по всій країні та 240 тисяч чоловік, була ініційована в 2005 році урядом під керівництвом екс-прем'єра Дзюнітіро Коїдзумі.

Був розроблений десятирічний план приватизації, відповідно до якого всередині системи були виділені банк, страхова компанія, компанія доставки поштових відправлень і компанія, яка управляє поштовими відділеннями. Вони стали основою нового гігантського холдингу, про створення якого було оголошено в понеділок.

На першому етапі державі належатимуть 100% акцій холдингу, проте протягом десяти років вона повністю позбавиться своїх часток у банку та страховій компанії, вивівши акції на біржу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: