Суд дозволив орендарям не платити шахтарям 20% зарплати

Орендар державної шахти "Білозерська" отримав дозвіл не платити шахтарям 20-відсоткову надбавку до зарплати.

Приватні орендарі держшахт можуть не платити шахтарям 20-відсоткову надбавку до зарплати. Орендарі державної шахти "Білозерська" отримав відповідний дозвіл, на підставі якого має намір домогтися відновлення договору про оренду підприємства.

10 листопада Петровський районний суд Донецька ухвалив рішення, згідно з яким
ТДВ "Шахта "Білозерська" може не виконувати генеральну галузеву угоду між вугільниками і профспілками.

Дане рішення прийнято за позовом помічника начальника підземної дільниці ОБО (ім'я не розголошується), який вимагав від керівництва виплатити 18 тис. грн в якості надбавки до заробітної плати за 2009-2010 роки, пише "Комерсант-Україна".

Відповідно до угоди між Мінвуглепромом, галузевими профспілками і власниками вугільних підприємств від 3 липня 2001 року, орендатори шахт повинні платити 20-процентну надбавку до ставки заробітної плати, затвердженої з профспілками. Проте цієї вимога керівництво ТДВ не дотрималося і не заперечувало цього в суді. Не бажаючи виплачувати співробітникові надбавку, керівники шахти заявили, що не мають наміру виконувати галузеву угоду, тому що вони її не підписували. У результаті суд відмовив у задоволенні позову шахтаря. Рішення поширюється на всіх співробітників підприємства.

У прес-службі Мінвуглепрому мають намір оскаржити рішення донецького суду, оскільки воно суперечить закону "Про підвищення престижності шахтарської праці" та генеральній угоді. Згідно з цими документами, всі вугільні підприємства, які легально працюють в Україні, зобов'язані виконувати умови угоди. Рішення суду також суперечить Цивільному кодексу.

У профспілці працівників вугільної промисловості побоюються, що слідом за шахтою "Білозерська" від генеральної угоди можуть відмовитися і інші приватні добувачі. Якщо це станеться, більше 70 тис. шахтарів можуть залишитися без належної 20-відсоткової надбавки.

Читайте також:

Фонд держмайна продасть шахту ім. Засядька

Усі шахти України віддадуть у приватні руки

Забійник шахти на Донбасі побив рекорд Стаханова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: