Суд дозволив українській компанії імпортувати нафтопродукти без сплати мита і акцизу

Експерти та учасники ринку запевняють, що компанія, яка діє за класичною схемою 90-х належить депутату від Партії регіонів. Втім, сам народний обранець від компанії "відхрещується".

В Україні знову стали застосовуватися схеми по ввезенню нафтопродуктів без сплати акцизу, мита і ПДВ. Кременчуцька компанія "Лівела" добилася такого права через суд, посилаючись на закон, що діяв в країні ще в 1990-х.

Компанія вже ввезла 18,3 тис. т продукції на суму понад 14 млн доларів, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Якщо „Лівела" продовжить торгівлю в пільговому режимі, інші учасники ринку будуть вимушені шукати способи для мінімізації оподаткування, вважають експерти.

"Лівела" є "дочкою" українсько-польського підприємства з іноземними інвестиціями (ПІІ) „Тайстра". Згідно із законом "Про іноземні інвестиції", прийнятим ще в 1992 році, ПІІ мають гарантії держави на застосування до них законодавства, що діяло на момент здійснення інвестицій. У 1992 році в Україні не було законів "Про ПДВ", "Про акцизний збір", тому практично 100% нафтопродуктів, що ввозяться в країну до 2003 року, не обкладалося податками. Українські НПЗ в цей період не могли конкурувати з імпортерами, а загальні втрати бюджету з 1999 по 2003 рік, за даними Мінпаливенерго, перевищили 3,5 млрд доларів.

У 2003 році закон втратив силу, і ПІІ припинили свою роботу. Але в 2004 році громадянин Польщі Войцех-Януш Беднаж, який відкрив ПІІ "Тайстра", інвестував в нього всього 400 доларів, звернувся до Автозаводського суду Кременчука з вимогою відновити дію пільг для компанії. 19 січня 2004 року визначенням суду "Тайстра" повернула пільги собі і своїм дочірнім підприємствам. У серпні поточного року "дочка" "Лівели" звернулася в митні органи з вимогою оформити партію нафтопродуктів без сплати акцизного збору, ввізного мита і ПДВ

У офісі "Лівели" повідомили, що генеральний директор буває там лише один-два разу в місяць. А, окрім гендиректора, в компанії працюють тільки двоє співробітників - секретар і головний бухгалтер. Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн повідомив, що фактичним власником "Тайстры" і "Лівели" є народний депутат Партії регіонів Володимир Зубик. У неофіційних бесідах це підтвердили і інші учасники ринку. Але Зубок спростував цю інформацію.

Читайте також:

На нафтовому ринку України з'явилася компанія, що діє за схемою 90-х

Російські ціни на нафту обвалили економіку Білорусі

Україна суттєво зменшила транзит нафти, а газу - збільшила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: