Суд Люксембургу підтвердив рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з "Газпрому" на користь "Нафтогазу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіяни повинні сплатити борги за недостачання газу Україні.

Суд Люксембурга ухвалив визнати та виконати рішення Стокгольмського арбітражу на сумму 2,6 мільярда доларів у спорі "Нафтогаза" з "Газпромом".

Про це повідомляється в квартальному звіті "Газпрому".

Згідно з документом, 24 травня 2019 року російська компанія "Газпром" подала клопотання про зміну цього рішення.

"Дата прослуховування на дату закінчення звітного квартала не визначена", - додали у компанії.

Нагадаємо, українська компанія "Нафтогаз" виграла арбітраж у Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через анексію Криму. Попередньо сума компенсації оцінюється у приблизно 5 млрд доларів США.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції