Суд підтвердив незаконність видачі банками валютних кредитів

Суд відхилив касацію "ОТП Банку" на рішення Печерського райсуду Києва від 14 травня 2010 р, якіе було ухвалене не на користь банку.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССЦКС) визнав незаконність видачі валютних кредитів без індивідуальної валютної ліцензії.

Суд відхилив касацію "ОТП Банку" на рішення Печерського райсуду Києва від 14 травня 2010 р. і визначення колегії суддів судової палати Апеляційного суду Києва від 27 жовтня, які були ухвалені не на користь банку, пише "Коммерсант-Украина".

Згідно судовим матеріалам, Печерський суд розірвав кредитний договір і договір іпотеки одного з клієнтів банку, що отримав в червні 2008 р. споживчий кредит на суму 155 тис. дол. і що запропонував в заставу трикімнатну квартиру в Києві по вулиці Червоноармійській.

Суд з'ясував, що валюта клієнта зараховувалася для погашення кредиту по статті "Внесення готівки на поточний рахунок". А таке призначення платежу не підпадає під операції, дозволені Нацбанком. Правилами використання готівкової валюти на території України (постанова НБУ №200 від 30 травня 2007 р.).

Крім того, суд відзначив, що декларована Нацбанком достатність генеральної ліцензії для проведення будь-яких валютних операцій суперечить позиції, якої регулятор дотримувався раніше.

Читайте також:

Українці набрали кредитів майже на 7 мільярдів

Банки продадуть проблемні кредити колекторам

Нацбанк планує заборонити валютні кредити для фізосіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: