Суд повернув "Укрзалізницю" у підпорядкування Мінінфраструктури – Омелян

Судді встановили численні порушення під час ухвалення постанови про передачу підприємства у підпорядкування Мінекономрозвитку.

4 серпня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і нечинною постанову Кабінету міністрів України, якою "Укрзалізниця" була виведена із підпорядкування Міністерства інфраструктури України. Тією самою постановою підприємство було передане під підпорядкування Мінекономрозвитку.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, суд визнав протиправними дії Мінекономрозвитку у частині підготовки та внесення на розгляд Уряду проекту зазначеної постанови.

"Судом встановлено численні порушення законодавства, зокрема непогодження проекту постанови із зацікавленими органами влади, непроведення правової експертизи Мін'юсту. Крім того, проект не розглядався на засіданні урядового комітету та не включався до порядку денного чергового засідання КМУ", - написав Омелян.

За словами міністра, суд визнав виключне право Мінінфраструктури на розроблення проектів актів про внесення змін до статуту "Укрзалізниці", як міністерства, компетенція якого у таких питаннях є домінуючою.

"Після набрання законної сили таким судовим рішенням "Укрзалізниця" повернеться додому", - написав Володимир Омелян.

Нагадаємо, у січні цього року Міністерство інфраструктури України позбавили права управляти "Укрзалізницею". Відповідні зміни у статут компанії вніс Кабінет міністрів на позачерговому засіданні. Пропозицію про зміну статуту "Укрзалізниці" виніс міністр економічного розвитку - віце-прем'єр Степан Кубів. Постанова вносилася Кубівим начебто на прохання прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і без погодження із міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. 

Кабмін також затвердив новий статут "Укрзалізниці". Про його нюанси читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Укр/En #ДеньУЗ По перше, хотів висловити щиру вдячність Генеральному Прокурору України Юрій Луценко за його державниць...

Опубліковано Volodymyr Omelyan 4 серпня 2017 р.

Залиште свій коментар