Суд призупинив розгляд справи "ПриватБанку". Адвокат Коломойського назвав рішення "протидією правосуддю"
Нині ухвали про призупинення розгляду провадження відсутнє в Єдиному реєстрі судових рішень.

Суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова вирішила призупинити розгляд справи про повернення акцій "ПриватБанку" колишнім власникам.
Про це повідомив виконувач обов'язків голови суду Петро Паламар, пише "НВ Бізнес".
"Наскільки я знаю, причина зупинки - до розгляду іншої судової справи, яка розглядається не в Господарському суді міста Києва. Вона розглядається в Україні, в іншому суді", - сказав він, уточнивши, що відповідне рішення було ухвалено 16 жовтня.
За словами Паламара, ухвала про призупинення розгляду провадження з'явиться в Єдиному реєстрі судових рішень через кілька днів.
Водночас юристи "ПриватБанку" запевнили, що не знали про рішення суду, тож планували йти на засідання.
"Ми неодноразово подавали клопотання про припинення справи, оскільки Велика палата Верховного суду повинна визначити юрисдикцію справи - адміністративна чи господарська", - розповів юридичний радник "ПриватБанку" Андрій Пожидаєв, пише LIGA.net.
Своєю чергою начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук повідомив, що підстава для припинення справи - розгляд справи про націоналізацію, за якою Окружний адмінсуд Києва виніс рішення в квітні.
Тим часом адвокат Ігоря Коломойського Олександр Винниченко підтвердив інформацію про призупинення розгляду справи, назвавши це "затягуванням, тиском на суд і протидією правосуддю", пише "Інтерфакс-Україна".
"Ми бачимо, що наші опоненти намагаються постійно затягнути, зірвати розгляд справи, використовуючи всілякі процесуальні і позапроцесуальні методи. Тому я цілком впевнено можу заявити: здійснюється тиск на суд і перешкоджання правосуддю", - сказав він, висловивши переконання, що мінування суду і зрив засідання вигідні опонентам його клієнта.
За словами адвоката, основним у цій справі є не питання націоналізації, а конфіскація акцій.
"Вони (ексвласники - прим.ред.) не просили продавати їхні акції за 1 грн, яку вони не отримали. Зараз - питання конфіскації акцій, але не націоналізації", - заявив Винниченко.
Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.
Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.
Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим.
"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.