Скасовано пенсійні внески для платників єдиного податку

Постанову уряду, яка змушує платників єдиного податку щомісяця виплачувати 120 гривень до пенсійного фонду, визнали нечинною.

Окружний адмінсуд Києва скасував пенсійні внески для платників єдиного податку.

Таким чином суд задовольнив позови близько 2000 приватних підприємців до Кабінету міністрів.

Суд визнав нечинною постанову уряду "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування".

Також суд зупинив дію оскаржуваної постанови Кабміну до набрання рішенням законної сили, задовольнивши заявлене клопотання про забезпечення адміністративного позову.

Постановою уряду з 1 травня 2009 року на платників єдиного податку було покладено обов’язок сплачувати додаткові страхові внески до Пенсійного фонду в розмірі від 123,5 гривень на місяць.

Адвокат компанії "Наталія Субота і партнери" Андрій Нечипоренко вже 6 травня подав позов до Кабміну. Через два місяці кількість подібних позовів проти уряду від підприємців та адвокатів сягнула понад тисячу. Усі позови об’єднали в одне провадження.

Представниця Кабміну Ольга Станецька після ухвали суду погодилась з тим, що постанова уряду є незаконною.
"Мінпраці двічі направляло закон через Кабінет міністрів. Закон один раз не пройшов перше читання, а вдруге взагалі не був прийнятий Верховною радою", - заявила вона.

"Тобто ми зробили все, що могли зробити для того, щоб це було належним чином оформлене, проте… діяти якось держава має… Незважаючи на те, що Верховна рада не працює", - додала вона.

Читайте також:

Кабмін звинуватили у незаконному підвищенні страхових внесків для підприємців

Уряд заборонив перевіряти підприємців до 2011 року

Кабмін звільнятиме податківців за недобір грошей до бюджету

Ющенко: податкова взяла наперед 12 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: