Суд у Гаазі почав розгляд справи щодо захоплення Росією газонафтових активів у Криму

Позов подали "Нафтогаз" та шість її дочірніх компаній.

Постійний третейський суд у Гаазі в Нідерландах почав розгляд справи щодо захоплення українських газонафтових активів в анексованому Росією Криму.

Позов про відшкодування збитків ще 17 жовтня 2016-го подали "Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній – "Чорноморнафтогаз", "Укртрансгаз", "Укргаздобування", "Укртранснафта", "Газ України" та "Лікво". "Нафтогаз" тоді попередньо оцінив збитки у 2,6 млрд доларів.

У позові українська сторона посилається на норми угоди між урядами Росії та України про захист інвестицій, яку було підписано 27 листопада 1998-го, а також на правила, які були ухвалені Комісією ООН з міжнародного торгового права 1976-го. Про це пише УНІАН.

Нагадаємо, у результаті анексії Криму Росією в 2014 році дочірня структура "Нафтогазу" - "Чорноморнафтогаз" – втратила свої основні активи (зокрема, бурові платформи "Петро Годованець" і "Україна"), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря. Згідно зі звітом "Нафтогазу" за 2014 рік, вартість втрачених у Криму активів оцінювали в 13,8 млрд грн.

У вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму морських зонах в Чорному морі, Азовському морі й Керченській протоці. Тоді заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила, що Україна подала позов проти Росії, щоб змусити країну-агресора компенсувати завдані збитки від видобутку українських ресурсів (нафти і газу) на шельфі Азовського і Чорного морів, а також екологічні наслідки господарської діяльності російських компаній.

ВідеоСпецоперація в морі: Україна спробувала повернути незаконно відібрану Росією бурову платформу

У середині січня 2017-го повідомлялося, що "Нафтогаз" закупив за 6,3 млн доларів юридичних послуг для відстоювання своєї позиції за цим позовом.

Нещодавно суд наклав арешт на майно "Чорноморнафтогазу" в анексованому Криму.

Залиште свій коментар