Суд узаконив схеми "нагорі" збанкрутілого "Хрещатика" — на кону чверть мільярда гривень

Тінь падає на родичів та наближених до керівництва й акціонерів банку.

Існує ризик виведення активів банку "Хрещатик" на 0,25 млрд грн через судові рішення, які легалізують схеми наближених до керівників та акціонера банку людей. 

Таку заяву оприлюднили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє, що існує ризик виведення активів Банку Хрещатик на 0,25 млрд грн внаслідок судових рішень, якими легалізуються схеми, що реалізовувались вкладниками (родичами одного з керівників цього банку) та позичальниками — юридичними особами (пов'язаними з акціонером банку)", — йдеться в повідомленні.

Крім того, у Фонді зазначають, що група позичальників, тобто пов'язаних з акціонером "Хрещатика" людей, подала позов до столичного Господарського суду.

У ньому вони вимагають припинити їхні зобов'язання перед банком "Хрещатик" і дозволити користуватися нерухомістю в 0,47 млрд грн, яке раніше передали в забезпечення наданих кредитів. До цієї нерухомості належать земля у Феофанії, квартири і нежитлові приміщення на вул. Вишгородській у Києві.

"Групою позичальників, які є  пов'язаними  із банком особами, подано позовні заяви до Господарського суду м.Києва із вимогою визнати припиненими їх зобов'язання перед Банком Хрещатик та припинення обтяжень на нерухоме майно заставною вартістю 0,47 млрд грн, яке було передане в забезпечення наданих кредитів", — повідомили у Фонді.

За даними ФГВФО, позичальники ствержують, що на початку 2015 року вони уклали договори щодо відступлення права вимоги за депозитами фізосіб на 8 млн доларів США. Згодом виявилося, що цими вкладниками є родичі одного з керівників банку. Він, своєю чергою, був членом правління "Хрещатика" до введення тимчасової адміністрації.

У Фонді стверджують, що ці договори укладали вже в період здійснення ліквідації банку, але перед поданням позовних заяв.

"Господарським судом м. Києва (суддя Літвінова М. Є.) 25 листопада 2016 року винесено рішення, яким позовні вимоги одного з позичальників задоволено в повному обсязі. При цьому жодні заперечення по суті позовних вимог до уваги судом не приймалися, в тому числі було безпідставно відхилено два клопотання банку про призначення технічної експертизи вищезазначених документів, наслідком чого стало ухвалення рішення із порушенням як матеріальних так й процесуальних норм. Банк Хрещатик готує апеляційну скаргу на це рішення", — зазначили у ФГВФО.

Додамо, що 1 грудня столичний Господарський суд розгляне справу іншого позичальника, який також був задіяний у схемі виведення активів з банку "Хрещатик".

Нагадаємо, у червні стало відомо про початок процедури ліквідації банку "Хрещатик", яка триватиме аж до червня 2018 року. 

Раніше повідомлялося, що визнаний неплатоспроможним банк "Хрещатик" виставляв на продаж облігації, які не були забезпечені та емітовані фірмами, що мають ознаки фіктивності. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб провів вибірковий аудит таких документів і 85% серед них виявилися незабезпеченими.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: