Суд відібрав у російського бізнесмена Чорноморський суднобудівельний завод

Генпрокуратура виявила численні порушення при приватизації пакету акцій ЧСЗ загальною вартістю 116,6 млн грн.

Господарський суд Києва зобов'язав повернути у власність держави пакет акцій миколаївської компанії Чорноморський суднобудівельний завод, яка контролюється російським бізнесменом Вадимом Новинським, у розмірі 90,25% статутного капіталу.

Як повідомляє Генеральна прокуратура, за результатами проведеної перевірки встановлені численні порушення вимог чинного законодавства при приватизації пакету акцій ЧСЗ загальною вартістю 116,6 млн грн., яка складає 90,25% статутного фонду підприємства і наступного перепродажу цих акцій.

У зв'язку з цим, говориться в повідомленні, з метою захисту майнових інтересів держави, Генеральна прокуратура звернулася з позовом в суд.

"Рішенням Господарського суду Києва від 28 травня вказаний позов задоволений. Договори, по яких ФДМ були незаконно продані і надалі перепродані акції Чорноморського суднобудівельного заводу, визнані недійсними. Покупців зобов'язали повернути спірний пакет акцій державі", - повідомили в прокуратурі.

Як повідомлялося, спочатку Фонд держмайна України продав 90,25% акцій ЧСЗ на конкурсі ВАТ Миколаївська малотоннажна верф (пізніше перейменоване у ВАТ Судмашпром) за 119,305 млн грн. ($24,3 млн) при стартовій ціні 119,3 млн грн. ще в 2003 році. Кінцевими власниками покупця на той момент були російські бізнесмени брати Ігор і Олег Чуркіни.

ФДМ потім заявив про невиконання інвестором умов договору і став домагатися в суді відміни підсумків конкурсу. Паралельно влітку 2007 року брати Чуркіни і їх представники були фактично відсторонені як від управління ЧСЗ, так і від керівництва „Судмашпромом”.

У кінці 2007 року Фонд держмайна погоджував договір про купівлю ВАТ Херсонський суднобудівельний завод (ХСЗ) у ВАТ Судмашпром 90,95% акцій ЧСЗ. Нині ХСЗ і ЧСЗ входять до складу суднобудівельного субхолдингу Смарт-холдинг, підконтрольного російському бізнесменові Вадиму Новинському.

Влітку 2008 року ХСЗ звернувся до ФДМ з проханням змінити умови договору купівлі-продажу ЧСЗ, ув'язненого Фондом з колишнім власником заводу. ФДМ погоджував в якості нової умови вихід в 2010 році на обсяг виробництва 360 млн грн., тоді як колишній договір передбачав ще до 2006 року виробництво в об'ємі не менше 60 тисяч тонн в еквіваленті металообробки.

Читайте також:

Україна вирішила будувати альтернативу Чорноморському флоту Росії

Ющенко нагородить Фірташа орденом "За заслуги"

"Смарт-холдинг" купує найбільшу мережу гіпермаркетів в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: