Суд визнав Київ власником акцій "Київміськбуду"

Суд визнав територіальну громаду Києва власником 80% акцій холдингової компанії "Київміськбуд".

Господарський суд Києва визнав територіальну громаду Києва в особі Київської міської ради власником 80% акцій холдингової компанії "Київміськбуд". Дане рішення суддя Юлія Смирнова озвучила після закінчення судового засідання.

"Позов (Генеральної прокуратури) задовольнити частково: визнати право власності акцій, які складають 80% в основному фонді АТ ХК "Київміськбуд", за територіальною громадою міста ... в частині визнання договору (договір купівлі-продажу від липня 2009 року) недійсним - відмовити", - сказала Смирнова.

Крім того, суд встановив виробництво у відношенні ТОВ "Адрем" і ТОВ "Термінал-Реєстр" (колишні реєстратори холдингу) припинити.

Також суд в ході засідання відмовив ТОВ "Адрем" у залученні нерезидентів, заявлених як власники оспорюваного пакету акцій в якості третіх осіб.

У свою чергу представник компаній-нерезидентів, які заявляють про володіння відчуженими акціями холдингу Олег Махінчук заявив, що дані компанії планують оскаржувати дане рішення суду.

Крім того, він повідомив, що в середу 20 жовтня компанія Satilina Ltd. (Кіпр) подала касацію на рішення Київського апеляційного господарського суду щодо скасування рішення Київської міської ради від 2007 року, згідно з яким холдингова компанія "Київміськбуд" була включена в програму приватизації комунального майна міста на 2007-2010 роки.

Суддя, в свою чергу, зазначила, що рішення суду і роз'яснення по ньому сторони отримають у понеділок, 25 жовтня.

Нагадаємо, що 12 жовтня Генпрокуратура просила Госпсуд Києва визнати Київ власником 80% "Київміськбуд".

Також Генпрокуратура просила збільшити предмет позову, тобто крім визнання недійсним договору купівлі-продажу цього пакета акцій компанією "Новий регіон" (Київ) визначити право власності на нього за Київрадою.

У свою чергу представник Головного управління комунальної власності Київміськадміністрації Антон Пукас заявив, що укладений у 2009 році між Головним управлінням та компанією "Новий регіон" договір купівлі-продажу акцій холдингу є нікчемним, тому визнання його судом недійсним не вимагається.

Крім того, Київський апеляційний господарський суд 14 жовтня скасував рішення Київради про приватизацію холдингової компанії "Київміськбуд".

5 жовтня відбулися ініційовані першим заступником голови Київміськадміністрації Олександром Поповим збори акціонерів ХК "Київміськбуд", в результаті чого також було змінено правління, наглядову раду та реєстратор холдингу.

У той же день Попов заявив про повернення 80% акцій холдингу в комунальну власність.

Раніше Генпрокуратура заявила про продаж Київміськадміністрацією компанії "Новий регіон" 28,46% акцій компанії "Київгаз" і 25,464% акцій компанії "Київводоканал" у березні 2010 року, а також 80% ХК "Київміськбуд" в липні 2009 року.

Читайте також:

Суд скасував приватизацію "Київміськбуду"

Попов визнав, що не має впливу на "Київгаз" і "Київводоканал"

Київрада заборонила приватизацію 80% акцій "Київміськбуду"

Київську енергетику повернули під контроль мерії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: