Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд за 2 млрд фунтів: у Paradise Papers знайшли деталі мирової угоди між Коломойським та Пінчуком

Сторони досягли мирової угоди за декілька днів до розгляду справи.

Українські бізнесмени Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов передали нерухомість у Лондоні у власність Віктору Пінчуку. Такими були умови мирової угоди між підприємцями, які судилися у Високому суді Лондона через Криворізький залізорудний комбінат.

Про це свідчать документи, отримані журналістами Проекту репортажів на теми організованої злочинності й корупції (OCCRP) у межах міжнародного проекту "Paradise Papers".

Перша будівля, яку Коломойський та його бізнес-партнер передали Пінчуку, була офісним центром в одній з центральних частин Лондона, престижному районі Белгрейвіа. Її власником у реєстрі офіційно значиться британська Bbay (Knightsbrige) Ltd, контроль над якою закінчується трастом з Острова Джерсі.

Будівля має площу в 64 тисячі квадратних футів (майже 6 тис. кв м). Її вартість на кінець 2015-го року оцінювалася в 75 мільйонів 650 тисяч фунтів

Друга будівля, яку отримав Пінчук, - будинок "Grand Buildings" на Трафальгарській площі. У цій споруді колись розміщувався лондонський "Гранд Отель". Торік вартість "Grand Buildings" у фінансових документах офшорного власника Barlaya Limited оцінювалася в 305 мільйонів фунтів.

Журналісти звернулися до усіх учасників мирової угоди за коментарем. Ігор Коломойський відповів, що нічого коментувати не буде через зобов’язання дотримуватися умов конфіденційності, прийнятих ним при укладенні мирової угоди. Така ж сама відповідь надійшла й від Віктора Пінчука.

Нагадаємо, український бізнесмен Віктор Пінчук, починаючи з 2004 року, судився з двома іншими українськими мільярдерами – Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим. Позов на $ 2 млрд був поданий у Високий суд Лондона. Пінчук стверджував, що олігархи отримали від нього $ 143 млн для придбання Криворізького залізорудного комбінату у держави, але комбінат не віддали. Він вимагав відшкодування 2 млрд фунтів збитків та 90 млн фунтів його первинних інвестицій у підприємство.

22 січня, українські бізнесмени Віктор Пінчук та Ігор Коломойський домовилися про мирову в їхній діловій суперечці, не розглядаючи її у Високому суді Лондона. Слухання мали відбутися 25 січня. Цей судовий процес британська преса назвала одним із найдорожчих в історії англійського права.

Залиште свій коментар

Вибір редакції