Суд заборонив продавати "Запоріжсталь" росіянам

Лондонський суд, який розглядав позов структур Рината Ахметова, наклав заборону на продаж 50% акцій "Запоріжсталі".

Продаж одного з найбільших металургійних холдингів України "Запоріжсталь" російським інвесторам заблокував лондонський суд, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "На пути россиян встал Лондон".

В п'ятницю, 4 червня президент Віктор Янукович повідомив, що в лондонському суді зараз ведеться судовий розгляд у відношенні близько 50% акцій "Запоріжсталі": "За рішенням суду цей пакет заарештований. Приблизно рік він не продаватиметься". Інформацію про накладення арешту на акції "Запоріжсталі" має і перший віце-прем'єр Андрій Клюєв.

6 червня відразу декілька джерел, близьких до акціонерів "Запоріжсталі" і знайомих з ходом переговорів, підтвердили інформацію про блокування продажу активу. За словами одного із співрозмовників, в травні структури Рината Ахметова і власників Midland Group Алекса Шнайдера і Едуарда Шифріна (володіють 50% акцій комбінату) підписали попередній договір купівлі-продажу.

"Він передбачає, що покупець перераховує передоплату у розмірі порядку 5% від суми угоди, а продавець зобов'язується продати свою долю в активі,- розповів співрозмовник.- Коли ж справа дійшла до підписання договору купівлі-продажу, то продавець відмовився його підписувати.

В останню мить власники Midland Group вирішили продати свою долю російським інвесторам, чию купівлю повинен профінансувати російський ВЭБ, повідомив інший співрозмовник. "Причиною відмови стала вигідніша пропозиція - близько 1,7 млрд проти близько 1,2 млрд",- відмітив він.

"У відповідь структури Рината Ахметова вирішили звернутися до суду,- сказало джерело- Зараз пани Шнайдер і Шифрін готові заплатити не лише запоруку, але і штрафні санкції і пеню, в цілому близько 200 млн, щоб позов був відкликаний". Але про реакцію структур Рината Ахметова доки нічого не відомо.

Нагадаємо, про продаж ВАТ "Запоріжсталь" стало відомо 31 травня. У російському "Внешэкономбанк" повідомили, що фінансують угоду, але кінцевого покупця назвати відмовилися. А поінформоване джерело в установі зазначило, що угода про наміри купити увесь холдинг "Запоріжсталь" була підписана з власниками активу ще наприкінці 2009 року.

Читайте також:

Українські металургійні заводи об’єднаються під контролем Росії

"Запоріжсталь" перейшла під контроль Росії

Компанія Ахметова спростувала придбання "Запоріжсталі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: