Суд уперше зобов'язав Росію виплатити переселенці понад 1 млн гривень за агресію та окупацію

Збитки були завдані вимушеній переселенці з окупованої території Луганської області.

Голосіївський районний суд Києва ухвалив рішення про стягнення з Російської Федерації понад одного мільйона гривень збитків, завданих вимушеній переселенці з окупованої території Луганської області в результаті російської збройної агресії і окупації частини території України.

Про це повідомляє всеукраїнський громадский рух "Сила права".

4 березня 2016 року Ірина Верігіна звернулася до Голосіївського районного суду Києва із заявою про встановлення юридичного факту того, що вона стала вимушеною переселенкою в результаті російської збройної агресії і окупації частини території Луганської області.

18 березня суд встановив юридичний факт вимушеного переселення Верігіної в результаті російської збройної агресії, 27 травня Верігіна подала до Голосіївського районного суду Києва позовну заяву про стягнення моральної та матеріальної шкоди з Російської Федерації, як держави-агресора.

30 травня за заявою Верігіної про забезпечення позову суд "наклав арешт" на 3 мільярди доларів російського кредиту. При цьому суд взяв до уваги офіційну статистику, відповідно до якої в країні сьогодні близько 2 мільйонів громадян, які постраждали від російської збройної агресії, - сімей загиблих, військовослужбовців і цивільних осіб, які отримали поранення і каліцтва, громадян, що побували в полоні і незаконному ув'язненні, втратили особисте майно і вимушених переселенців.

Суд прийняв рішення стягнути з Російської Федерації на користь Верігіної в рахунок відшкодування збитків грошові кошти в розмірі 114 750 грн, в рахунок відшкодування моральної шкоди - 985 950 грн та судовий збір в розмірі 7 250 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: