Суд закрив справу проти фірми Фірташа

Фірма стала широко відома в 2007 році завдяки грандіозній за масштабами покупці - 113,53 га землі в Києві.

Апеляційний суд Києва зняв всі звинувачення в ухилянні від сплати податків з директора фірми "Баски плюс-2004 рік", підконтрольноїй співвласникові RosUkrEnergo Дмитрові Фірташу.

Цю компанію податкова інспекція раніше підозрювала в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, нагадує газета "Дело".

Фірма стала широко відома в 2007 році завдяки грандіозній за масштабами покупці - 113,53 га землі в Києві.

Київська міська держадміністрація продала цю ділянку по вул. Озерній, між вулицями Богатирською і Північною в Оболонському районі за 999,763 млн. гривень.

У забудову площі фірма планувала вкласти 1,5 млрд. доларів.

За даними видання, ще в 2009 році слідчий податкової інспекції Оболонського району Києва порушив кримінальну справу проти директора "Баски плюс-2004 рік" у зв'язку із заниженням плати за придбану землю за період з 1 червня 2008 року по 1 листопада 2008 року.

Це призвело до фактичної несплаті до державного бюджету коштів на загальну суму 1,33 млн. гривень.

У листопаді 2010 року суд Оболонського району Києва відмовився задовольнити клопотання директора фірми про закриття кримінальної справи проти нього. Однак через місяць - у грудні 2010 року - це зробив Апеляційний суд Києва.

Судді апеляційної інстанції пояснили своє рішення тим, що Оболонський суд Києва не перевірив наявності підстав для порушення кримінальної справи, не перевірив законність джерел отриманих даних, а також доводи директора фірми про те, що в його діях не було ознак навмисного ухилення від податків.

Як відомо, у серпні 2009 року ця фірма вже опинялася у центрі скандалу: тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що міліція порушила кримінальну справу за фактом розкрадання коштів в Родовід Банку на суму майже в 2 млрд. гривень.

Нині "Баски плюс 2004" перебуває у процедурі банкрутства. До неї подало позов ще одне підприємство Дмитра Фірташа - "Рівнеазот", за борг у 800 тис. гривень.

Читайте також:

"Нафтогаз" пробачив Фірташу майже мільярд

Угорщина призупинила ліцензію газотрейдера Фірташа

Фірташ повернув собі контроль над титановими компаніями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: