Суддівські статки: КС повернув пожиттєве утримання людям, рейтинг довіри котрих менший 3%

Дата публікації
Перегляди
1264
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суддівські статки: КС повернув пожиттєве утримання людям, рейтинг довіри котрих менший 3%

Фото: УНІАН

Українські судді забезпечили собі безбідну старість із пенсіями, які простим громадянам навіть не сняться.

Конституційний суд повернув суддям пожиттєве грошове утримання, що було скорочено рік тому парламентом. Судді вирішили, що не конституційно обмежувати їхню пенсію сумою 10,7 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Представники Феміди пояснили, що такі фінансові бар'єри небезпечні для українського судочинства. Бо відбулося зниження матеріального забезпечення судді у відставці, що, на їхню думку, означає зниження гарантій незалежності судді, що працює.

Те, що судді називають зубожінням, простих людей шокує. У Горенці, де будувався сумнозвісний екс-очільник Київського апеляційного суду Антон Чернушенко, хапаються за голову.

"Вони забули, що прості люди отримують 1200. Тих десяти тисяч їм хватало б з головою", - впевнені там.

Село, де пані Валентина торгує свіжиною, минулого року гуло після обшуку маєтку судді. Тут що не предмет інтер'єру – то коштовність. Лише кухонний гарнітур потягнув на 168 тисяч.

Рух "Чесно" проаналізував родинні статки 400 працівників вищих судів Україні і нарахував 43 мільйонери. Список очолює родина судді Вищого спеціалізованого суду Олени Кадетової з сукупним доходом понад 11 мільйонів гривень за минулий рік.

Є серед них латифундисти. На першому місці – судя Конституційного суду Віктор Кривенко, у власності сім'ї якого понад 17 гектарів землі.

Конституційний суд повернув суддям по життєве грошове утримання

Конституційний суд повернув суддям по життєве грошове утримання

А ось поруч з річкою Десенка будують розкішні маєтки судді верховного, апеляційного, вищого спеціалізованого судів. У народі ці землі вже прозвали "суддівським заповідником".

Парковки столичних судів вражають люксовими авто, а відпочинок дітей служителів Феміди – шиком, що не окупить і найвища суддівська зарплатня. Але в Верховному суді кажуть, це лише здається, що судді – заможні люди. Насправді під час своєї кар'єри вони не можуть нічим іншим займатися, а отже, і заробити на старість.

"Дешевого правосуддя не буває. Судді не шукають привілеїв, переваг. Але зарплата судді у відставці не повинна відрізнятися від зарплати судді", - вважає суддя ВСУ Олександр Прокопенко.

У відповідь суддям закидають рівень довіри суспільства менше 3%. Люди кажуть, що гроші з їхніх податків не повинні йти на розкоші служителів Феміди.

Водночас на щомісячне пожиттєве утримання претендують судді, що пропрацювали 20 років. Так би мовити, на пенсії звичайний суддя отримуватиме понад 10 тисяч гривень. Очільник суду – більше 16 тисяч, а я якщо це старожил системи, має наукову ступень та інші регалії, то його виплати довічно можуть сягати більше 20 тисяч гривень.

"Це група, яка вміє себе дуже добре захищати. Як тільки зачіпають їх, Верховний суд звернувся до Конституційного суду, вони будуть стояти до кінця, тільки щоб відстояти свої інтереси", - вважає експерт Карл Волох.

Експерти звертають увагу: більшість суддів конституційного суду – люди поважного віку. Отже, всі вони можуть претендувати на довічне утримання, тож особисто зацікавлені в ухваленому рішенні. А воно остаточне і оскарженню не підлягає.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1264
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація