Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Судова адміністрація переплатила за апаратуру понад 10 млн грн. Суд нарешті почне розгляд позову НАБУ

Розпочати судовий розгляд дозволив Верховний Суд.

НАБУ виграло справу у Верховному Суді України, тож тепер має право на судовий розгляд справи проти Державної судової адміністрації України щодо закупівлі апаратури за завищеними цінами.

"21 січня 2020 року Верховний Суд залишив без змін попередні рішення судів апеляційної інстанції щодо позову НАБУ до Державної судової адміністрації України про визнання недійсним договору закупівлі. Таким чином найвищий суд у судовій системі України вкотре підтвердив: позови, подані Національним бюро до 5 червня 2019 року, коли Конституційний Суд позбавив відомство права анулювати у судах незаконні угоди, підлягають судовому розгляду", - зазначили в НАБУ.

Кримінальне провадження за фактом можливого привласнення коштів під час здійснення закупівель оргтехніки для потреб судів України коштом державного бюджету (ч.5 ст. 191 КК України) детективи НАБУ розслідують від весни 2018 року.

"Слідство отримало докази того, що вартість придбаної ДСА України апаратури завищена на понад 10 млн грн, а дії представників ДСА України та ТОВ "Компанія КИТ" під час укладання договору містять ознаки зловмисної домовленості. З огляду на це в грудні 2018-го Національне бюро подало позов до Господарського суду міста Києва про визнання договору про закупівлю апаратури недійсним. Проте у червні 2019 року Господарський суд міста Києва залишив позов НАБУ без розгляду, пояснюючи це рішенням Конституційного Суду про визнання неконституційною норми закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", яка надавала право подавати відповідні позови", - зазначили в НАБУ.

У вересні 2019 року Північний апеляційний господарський суд скасував ухвалу суду першої інстанції, вказавши на те, що на час подання позовної заяви (грудень 2018-го) НАБУ мало повноваження подавати позови. Відповідно 21 січня 2020 року з такими аргументами погодився і Верховний Суд.

Тепер Господарський суд міста Києва зобов’язаний розглянути позов НАБУ.

"Так само мають вчиняти й інші суди, які отримали позови Національного бюро раніше 5 червня 2019 року", - наголосили в НАБУ.

Відео НАБУ та САП просять президента ветувати ухвалений закон про скасування депутатської недоторканності

Спільна заява антикорупційних органів з’явилася на офіційній сторінці НАБУ. Головна претензія - повноваження винятково Генпрокурора порушувати справи проти депутатів. Це ставить під загрозу незалежність НАБУ та САП, як йдеться у заяві. Адже, щоб розслідувати справу, в якій фігурує депутат, їм доведеться просити Генпрокурора внести провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань.  

НАБУ та САП просять президента ветувати ухвалений закон про скасування депутатської недоторканності

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції