Сукупний борг країн світу перевищив 40 трильйонів доларів

На боротьбу з кризою і її наслідками уряди більшості країн змушені були витрачати значні суми коштів, які в кінцевому підсумку виливалися у зростання держборгу.

З початку року публічний світовий держборг збільшився на 11% і перевищив 40 трлн доларів. Таким є результат дослідження, проведеного фахівцями центру The Economist Intelligence Unit.

Таким чином, сумарна державна заборгованість всіх країн світу досягла 68% від світового ВВП (номінальний світовий ВВП в 2010 році за прогнозами Світового банку складе 58 трлн. доларів).

Найбільш динамічно світ нарощував свою заборгованість в останні кілька років, коли обсяг боргу збільшувався більш ніж на 3 трлн. доларів на рік.

Так, для того, щоб пройти шлях від 30 трлн. до 40 трлн. доларів всім країнам знадобилося всього 2 роки і 10 місяців (наприкінці 2007 року сума боргу складала всього 30,1 трлн. доларів).

Для порівняння - попередні 10 трлн. доларів світ "збирав" майже удвічі - 5 років.

Основна причина прискорення зростання державної заборгованості - фінансова криза.

На боротьбу з кризою і її наслідками уряди більшості країн змушені були витрачати значні суми коштів, які в кінцевому підсумку виливалися у зростання держборгу.

Найбільш "закредитованими" в сучасному світі є розвинені країни - США, Японія, Канада, держави Єврозони.

При цьому найбільшим боржником світу є Японія. Її сумарний держборг нині складає 10, 6 трлн. доларів - майже 200% японського ВВП.

Якщо розділити весь держборг на кожного жителя цієї країни, то вийде, що на кожного японця припадає 83,8 тис. доларів держборгу.

Сполучені Штати Америки на другому місці. Їх держборг становить трохи більше 9 трлн. доларів.

Як повідомлялося, Україна посіла перше місце за обсягами фінансової допомоги серед країн Східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи,

Читайте також:

Україна набрала кредитів більше всіх у Східній Європі

Світовий Банк дасть Україні 200 мільйонів доларів на кредити

Вкладники українських банків вже вибивають гроші через Євросуд

ВідеоДержавний борг України становить 227 млрд грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: