Сума автоматичного відшкодування ПДВ різко скоротилося

За підсумками семи місяців поточного року Україна повернула підприємцям лише 24,5% ПДВ.

Обсяг ПДВ, що відшкодовується в автоматичному режимі, у липні різко  скоротився на 0,5 млрд гривень - за травневими заявками експортери отримали 1,7 млрд гривень.

При цьому частка податку, який оперативно повертається з держбюджету, за підсумками семи місяців склала лише 24,5%. Такі дані виконання бюджету були оприлюднені Держказначейством, пише Комерсант-Україна.

З початку 2011 року в автоматичному режимі відшкодовано ПДВ на суму 6,24 млрд гривень.

При цьому в липні сума автоматичного відшкодування ПДВ впала до 1,742 млрд гривень, що майже на 0,5 млрд гривень менше, ніж у червні.

У результаті частка автоматично відшкодованого податку скоротилася з 52,5% у червні до всього лише 39%.

Ці кошти за травневими деклараціям отримали 138 компаній, які відповідали критеріям Державної податкової служби. Місяцем раніше їх було 122.

Таким чином, ДПСУ не виконала свою обіцянку до середини року "автоматом" довести повернення ПДВ до 18 млрд гривень.

Крім того, названі президентом у червні обсяги повернення податку в оперативному режимі - 70% від загальної суми - також виявилися такими, що не відповідають дійсності.

Скорочення обсягу виплати ПДВ "автоматом" в прес-службі ДПС пояснили тим, що великі експортери, які відповідають критеріям, істотно зменшили суми заявок. Однак самі обсяги заявок в ДПСУ не уточнили.

На думку гендиректора Бюро економічних і соціальних досліджень Валерія Гладкого, таке пояснення необ'єктивне, оскільки ситуація на зовнішніх ринках для експортерів була сприятливою, і підприємства тільки нарощували обсяги експортних операцій.

За даними Держстату, у травні експорт збільшився на 6,5% порівняно з квітнем.

Нагадаємо, за словами керівника податкової та юридичної практики у СНД з компанії "Ernst & Young" Петра Мєдвєдєва, основні перепони, які заважають інвесторам працювати в Україні - це адміністративні бар'єри, нерозвинута інфраструктура та непередбачувана податкова система.

У свою чергу президент Віктор Янукович також вважає, що ПДВ є найбільш корумпованим податком в Україні, і завдання держави - позбавити його від корупції.

Читайте також:

Кабмін визнав, що Податкова "хитрує" з поверненням ПДВ

Кабмін планує повернути ПДВ на суму 60 мільярдів гривень

Податкова вважає питання відшкодування ПДВ "політичним"

Податківці перейшли на автоматичне відшкодування ПДВ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: