Суму "газового" кредиту оцінили в 1,7 млрд доларів

Приблизну суму "газового" кредиту для "Нафтогазу" та українського уряду оцінюють в 1,7 млрд дол., замість очікуваних 4,2 млрд.

Міжнародні фінансові інститути готові надати Україні до 1,7 мільярдів доларів у рахунок "газового" кредиту.

Про це мовиться в обнародуваному тексті політичної угоди між Україною, Єврокомісією і міжнародними фінансовими установами.

Точна сума ще підлягає узгодженню. Ці кошти виділятимуться понад антикризовий кредит Україні, що надається Міжнародним валютним фондом (МВФ). В той же час, при наданні "газового" кредиту враховуватиметься думка МВФ про виконання Україною вимог фонду.

Крім того повідомляється, що Європейський банк реконструкції та розвитку готовий розглянути надання кредиту "Нафтогазу".

У документі зазначається, що кредит може бути наданий для забезпечення компанії оборотним капіталом, необхідним для зберігання газу в підземних сховищах в Україні, і довгострокового фінансування для підтримки інвестиційної програми з модернізації існуючої газотранспортної системи.

Фінансування, яке підлягає детальній процедурі due diligence, обсягом до 300 млн доларів для негайного поповнення оборотного капіталу та обсягом до 450 млн доларів для інвестування у 2010 році може бути запропоновано для розгляду раді директорів ЄБРР.

У свою чергу, Світовий банк розгляне надання фіскальної підтримки уряду в рамках позики на цілі розвитку на суму до 500 млн. доларів. Ця сума призначається для підтримки міжгалузевих бюджетних і структурних реформ, включаючи реформу газового сектора, цільову соціальну підтримку малозабезпечених верств населення та держзакупівлі.

Позика буде розглянута керівництвом Світового банку відразу після успішного завершення всіх реформ, узгоджених з українським урядом в рамках політики розвитку даної програми і згідно з умовами кредиту stand-by МВФ.

Європейський інвестиційний банк підтверджує свій намір розглянути довгострокове кредитування, націлене на підтримку та співфінансування модернізації газотранспортної системи україни.

ЄІБ наголошує, що його фінансування направлено на довгострокові інвестиції, а не на оборотний капітал або на купівлю газу.

Фінансування, яке підлягає процедурі due diligence, обсягом до 450 млн доларів для довгострокових інвестицій може бути запропоновано для розгляду керівництвом ЄІБ.

Як повідомлялося, про досягнення згоди Європейської комісія та міжнародних фінансових інституцій з Україною щодо реформування українського газового сектору стало відомо з заяви президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу.

У червні Україна звернулася до Росії та країн Європейського Союзу з проханням надати кредит на 4,2 млрд дол. для закачування газу в підземні сховища з метою забезпечення надійного транзиту до ЄС в зимовий період.

Читайте також:

Європа дала Україні грошей на газ

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Байден виділив для України 120 млн дол. на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: