Світ може повернутися до "золотого стандарту"

Світовий банк вважає, що країни повинні обговорити можливість прийняття золота за міжнародний стандарт, на який буде орієнтуватися ринок.

В рамках реформи світового валютного ринку лідери країн великої двадцятки повинні звернутися до розгляду питання про введення світової резервної валюти, забезпеченої золотом.

Про це в інтерв'ю газеті The Financial Times сказав президент Світового банку Роберт Зеллік.

За його словами, провідні країни повинні обговорити можливість "прийняття золота за міжнародний стандарт, на який буде орієнтуватися ринок при прогнозуванні інфляції, дефляції та рухів валют".

Зеллік пропонує зайнятися цим питанням на саміті, який пройде в ці вихідні в Сеулі.

"Так, у підручниках золото розглядається як застаріла форма розрахунків, але ринки до цих пір використовують його в якості альтернативи грошам", - говорить він.

Як він стверджує, подібна реформа відображає реалії економіки і прийде на зміну існуючої валютної парадигми, відомої як Бреттон-Вудська валютна система.

Вона була прийнята в 1971 році, коли за рішенням президента США Ніксона був розірваний зв'язок між золотом і доларом.

Це рішення було закріплено Бреттон-Вудською угодою.

Зеллік вважає, що в поверненні до взаємозв'язку між обсягом золотих запасів і курсом валюти "немає нічого радикального. Цей захід цілком реальний і має практичний сенс".

"Швидше за все, учасниками нової системи стануть долар, євро, єна, фунт і юань, який рухається до глобалізації та відкритості грошових потоків", - говорить він.

Читайте також:

Нацбанк наростив активи до 441 мільярда

Ціни на золото встановили новий рекорд

Номінальна вартість золота в резервах НБУ складає мільярд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: