Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світова економіка через корупцію втрачає трильйони доларів - МВФ

В організації впевнені, що це лише "верхівка айсберга".

Втрати світової економіки від корупції щорічно складають від 1,5 до 2 трильйонів доларів, або 2% світового ВВП.

Про це йдеться в заяві голови Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, передає РБК.

За її словами, це лише "верхівка айсберга" і "довгострокові наслідки йдуть набагато глибше". Лагард зазначила, що в МВФ "не шоковані такими сумами.

ВідеоУкраїна зможе отримати транш від МВФ і без земельної реформи

"Ми знаємо, що корупція є проблемою, і ми намагаємося щось із цим зробити", — сказала директорка МВФ. Вона пропонує боротися з корупцією, грунтуючись на принципах "прозорості".

Лагард в якості ілюстрації навела приклад, коли уряд витрачає гроші платників податків на гламурний, але непотрібний новий конференц-центр, прихована мета придбання якого полягає в тому, щоб генерувати відкати.

Вона додала, що кошти, виділені на освіту чи охорону здоров'я і перенаправлені згодом на інші цілі, зміцнюють нерівність і обмежують можливість поліпшення оплати праці, і шанс на краще життя для громадян.

"Оскільки цей тип корупції стає інституціоналізованим, недовіра до уряду зростає і отруює здатність нації залучати прямі іноземні інвестиції", — додала Лагард.

Варто відзначити, що суми, які світова економіка щорічно втрачає через корупцію у державному секторі, згідно з даними МВФ, залишилися незмінними з травня 2016 року.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України та Спеціальна антикорупційна прокуратура допомогли відшкодувати близько 70 млн грн "Державній продовольчій зерновій корпорації". Загалом, за попередніми оцінками, від корупційних схем в агропромисловому комплексі, які викрили НАБУ, держава втратила більше 2 млрд грн. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції